У Мінреінтеграції України заявили про готовність доправити до Криму бутильовану воду як гуманітарний вантаж

"Влада" Криму заявляла про брак води
Фото: pixabay.com
Якщо в окупованому Росією Криму виникне гуманітарна катастрофа через брак води, українська влада готова допомогти бутильованою водою. Про це 22 серпня заявив LB.ua заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

"У разі погіршення ситуації ми готові пропустити до Криму та самі направити на півострів гуманітарний вантаж із бутильованою водою. Ми вже це робимо в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей. Ми вже навіть звернулися до міжнародних організацій щодо надання нам такої можливості", – сказав він.

Яременко підкреслив, що за все, що відбувається на півострові, відповідає країна-окупант, а Північно-Кримським каналом вода не піде у Крим до деокупації території.

Контекст:

Україна забезпечувала через Північно-Кримський канал до 85% потреб Криму у прісній воді. Після окупації Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив подавати воду на півострів. У квітні 2017 року кримська влада запевняла, що їй вдалося повністю подолати цю проблему, але, як повідомляли експерти виданню "Крим.Реалії", ця інформація не відповідає дійсності. За даними ЗМІ, у Криму поки не знайшли альтернативи постачанню дніпровської води, крім масштабного викачування підземних вод.

У червні 2019 року експостпред президента України в АРК Борис Бабін заявляв, що окупанти пропонували хабарі за відновлення водопостачання у Крим.

У вересні начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко говорив, що подавати воду з материкової України у Крим технічно неможливо.

Голова бюджетного комітету Верховної Ради, нардеп від "Слуги народу" Юрій Арістов повідомляв журналістам програми "Схеми" ("Радіо Свобода"), яка вийшла в ефір 30 січня 2020 року, що українська влада розглядала ідею продавати воду у Крим. Представник президента України у Криму Антон Кориневич у відповідь заявив, що Україна не має наміру відновлювати подавання води до Криму до деокупації півострова.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що постачання прісної води з материкової частини України в окупований Крим можливе тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові.

Наприкінці 2020 року так званий глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що опріснення води стане можливим щонайменше за кілька років, але згодом визнав, що "іншого шляху немає".

10 березня 2021 року глава підконтрольного Кремлю парламенту Криму Володимир Константинов заявляв, що "влада" Криму готується подати щодо України позов за "водну блокаду" після перекриття Північно-Кримського каналу. За словами Константинова, серед відповідачів будуть голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і ексвіцепрем'єр Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко.

Так звана влада анексованого Криму попередньо оцінювала збитки від "водної блокади" півострова в розмірі $19,4 млрд.