У мітингах 26 лютого 2014 року в Криму брали участь переодягнені в цивільне російські військові – прокуратура АРК
Слідству вдалося похвилинно встановити події, що відбувалися 26 лютого 2014 року в Криму, повідомили в прокуратурі Автономної Республіки Крим.
У мітингу під Верховною Радою Криму 26 лютого 2014 року серед проросійських активістів також брали участь переодягнені російські військові, які пізніше захоплювали півострів. Про це заявив глава прокуратури Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов, повідомляє прес-служба відомства.
"Важливим фактом є те, що зі сторони проросійських активістів, які стояли із гаслами від'єднання півострова від України, були переодягнені військові регулярних військ Російської Федерації, які в подальшому брали активну участь у захопленні аеропортів, адміністративних будівель і військових частин. Також під час проведення мирного мітингу за територіальну цілісність України були присутні кубанські козаки. Зауважу, що обидві категорії цих осіб не мають ніякого відношення до волевиявлення населення півострова", – підкреслив Мамедов.
Він зазначив, що прокуратурі вдалося похвилинно встановити події, які відбувалися 26 лютого 2014 року.
Так, слідство з'ясувало, що в той день на мобільні телефони нинішнього "глави" анексованого Криму Сергія Аксьонова постійно надходили дзвінки від абонентів із Росії.
Зазначають, що трьох керівників правоохоронних органів уже повідомили про підозру у службовій недбалості з тяжкими наслідками. Усіх їх оголошено в розшук.
"Слідством установлено, що наслідком їхнього халатного ставлення до виконання службових обов'язків із забезпечення охорони громадського порядку під час мітингу відбулися зіткнення між сторонами, у результаті чого 16 осіб отримали тілесні ушкодження і дві людини загинули", – ідеться в повідомленні прокуратури.
26 лютого 2014 року, ще до окупації півострова Росією, біля кримського парламенту в Сімферополі проходили два мітинги: на одному були кримські татари, які виступали за єдність України, на іншому – прибічники приєднання півострова до Росії. На акції відбулися зіткнення, дві людини загинули.
У цій справі в Криму було заарештовано кількох людей, включно із заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом, якого обвинувачували в організації масових заворушень.
Чийгоза було звільнено 25 жовтня 2017 року.
Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.