У прокуратурі Автономної Республіки Крим пообіцяли забезпечити Аксьонову трансфер у Київ
У прокуратурі Автономної Республіки Крим порадили "главі" окупованого Криму Сергію Аксьонову вчити нововведення Кримінального процесуального кодексу України.
Заступник прокурора Автономної Республіки Крим Олександр Удовиченко на своїй сторінці у Facebook відповів "главі" окупованого Росією Криму Сергію Аксьонову, який назвав прокуратуру АРК, що зараз розміщена в Києві, віртуальною.
6 лютого інформагенство "Крыминформ" повідомило, що Аксьонов після порушення прокуратурою АРК кримінальної справи стосовно німецької делегації, яка незаконно відвідала окупований Крим, назвав українське відомство "шайкою провокаторів у прокурорських мундирах" і "віртуальною прокуратурою".
"Рядом інформаційних агентств була поширена заява підозрюваного у ряді особливо тяжких злочинів, серед яких державна зрада, кримінального авторитета під призвиськом Гоблін Сергія Аксьонова про "віртуальність" прокуратури Автономної Республіки Крим. У зв’язку з цим прокуратура АР Крим пропонує підозрюваному Аксьонову на власному досвіді продемонструвати "віртуальність" українського правоохоронного органу", – заявив Удовиченко.
Він зазначив, що "віртуальна" прокуратура готова надати Аксьонову реальні можливості продемонструвати своє красномовство під час допиту, затримання й інших слідчих дій, які на нього чекають у Києві.
"Час, який він гає, імітуючи собою керівника бананової республіки, краще витратити на вивчення нововведень українського Кримінального процесуального кодексу. Нагадуємо підозрюваному Аксьонову, що добровільна явка і сприяння слідству можуть позитивно вплинути на терміни його ув’язнення та умови перебування покарання. Ми забезпечимо безкоштовний трансфер від будь-якого пункту пропуску: "Каланчак", "Чаплинка" чи "Чонгар" – прямісінько до прокуратури АРК", – підсумував заступник прокурора.
3 лютого у Криму з візитом побувала делегація німецьких депутатів від правої партії "Альтернатива для Німеччини", які представляють три регіональні парламенти ФРН.
Поїздка німецьких політиків у Крим може мати для них сумні правові наслідки, заявив посол України у ФРН Андрій Мельник.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.