Участь у саміті Кримської платформи підтвердила ще одна країна – Офіс президента

Жовква: У нас зараз є 45 іноземних делегацій, які будуть представлені на саміті Кримської платформи
Фото: president.gov.ua
Ісландія підтвердила участь у саміті Кримської платформи, який відбудеться в Києві 23 серпня. Про це повідомив заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква на брифінгу 20 серпня, пише LIGA.net.

"За добу з'явилася ще одна країна, яка підтвердила свою участь у саміті Кримської платформи. Це Ісландія. Член НАТО", – сказав він.

Ісландію представлятимуть на рівні посла в Києві.

"Таким чином, у нас зараз є 45 іноземних делегацій, які будуть представлені на саміті. До кінця дня очікуємо ще одну країну", – заявив Жовква.

19 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомляв, що участь у саміті підтвердили 44 країни та організації. На рівні президентів і глав урядів буде представлено 13 країн, також буде президент Євроради Шарль Мішель. Кулеба заявляв, що незалежно від рівня представництва, країни – учасники саміту стають засновниками Кримської платформи.

Контекст:

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму. Планують, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.

Офіційно діяльність Кримської платформи розпочнуть на інавгураційному саміті 23 серпня. На ньому планують ухвалити документ під назвою "Кримська хартія", який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.

У міністерстві закордонних справ Росії назвали "нелегітимними" спроби України повернути окупований Росією Крим, зокрема за допомогою ініціативи "Кримська платформа". РФ дуже болісно реагує на ініціативу, говорив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. "Немає такої країни у світі, у МЗС якої б не звернулися російські дипломати з вимогою не брати участі в саміті", – повідомляв глава МЗС України.