Указ Путіна про землю у Криму юридично нікчемний – МЗС України
Сьогодні набув чинності указ президента РФ Володимира Путіна, який забороняє українцям володіти земельними ділянками на більшій частині території окупованого Криму. Після відновлення суверенітету України у Криму порушені права українських громадян буде відновлено, підкреслив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
Указ президента Росії Володимира Путіна, який забороняє українцям володіти земельними ділянками на більшій частині території окупованого Криму, юридично нікчемний.
Про це спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив у коментарі "Інтерфакс-Україна".
"Указ президента РФ №201 – юридично нікчемний і не матиме правових наслідків для України. Після відновлення суверенітету нашої держави у Криму порушені права законних власників на земельні ділянки будуть відновлені", – підкреслив Ніколенко.
Він зазначив, що цей указ вписується в російську політику утисків, дискримінації та витіснення громадян України з території півострова.
"У найгірших традиціях своїх історичних попередників керівництво Росії фактично продовжує русифікувати Крим. Такі дії не залишаться без належної оцінки міжнародного співтовариства. Позбавлення українців права власності на земельні ділянки у Криму буде у фокусі уваги Кримської платформи та її інавгураційного саміту цього року", – додав Ніколенко.
Указ Путіна, яким він зарахував більшість районів Криму до "прикордонних територій" РФ, набув чинності сьогодні, а підписали його 20 березня 2020 року. За даними окупаційної влади станом на квітень 2020 року, на території Криму 11,5 тис. земельних ділянок належало громадянам 55 країн, більшість із них – майже 10 тис. – українці.
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.
Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенню прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму. Планують, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.
Офіційно Кримська платформа почне діяти на інавгураційному саміті, який проведуть у Києві 23 серпня 2021 року. На ньому планують ухвалити документ із назвою Кримська хартія, який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.