В окупованому Криму людям похилого віку заборонили виходити з дому "до особливого розпорядження"
"З 25 жовтня і до особливого розпорядження зобов'язати громадян віком від 65 років не покидати місця проживання (перебування), крім випадків прямої загрози життю і здоров'ю", – ідеться в документі.
Також для цієї категорії людей на півострові тимчасово скасували пільговий проїзд.
Роботодавців зобов'язали перевести співробітників віком від 65 років на дистанційну форму роботи – крім громадян, чия присутність на робочому місці необхідна для забезпечення безперервних процесів, а також медпрацівників.
У решти жителів Криму з 25 жовтня для відвідування місць громадського харчування, музеїв, торгових центрів тощо вимагатимуть наявність сертифіката про перенесене захворювання на COVID-19 або вакцинацію проти нього. Закладам харчування заборонять працювати після 23.00.
Контекст:
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна і більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У Криму продовжили до 1 грудня режим підвищеної готовності через пандемію COVID-19, повідомляють в указі окупаційної влади півострова. З 11 жовтня на півострові набули чинності нові коронавірусні обмеження, зокрема, до 1 грудня роботодавці мають перевести 50% своїх співробітників на дистанційну роботу, а допуск нещеплених проти COVID-19 співробітників можливий тільки після ПЛР-тестування.
14 жовтня "віцепрем'єр-міністерка праці та соціального захисту" окупаційного уряду Криму Олена Романовська говорила, що ліжковий фонд для пацієнтів із COVID-19 у лікарнях півострова заповнений на 88%, повідомляло "Крим.Реалії".
20 жовтня коронавірусні відділення, зокрема Сімферополя, були заповнені практично на 100%, ішлося на сайті "міністерства охорони здоров'я Криму". "Вільні ліжкові місця буквально моментально заповнюються, оскільки кількість пацієнтів, які потребують госпіталізації, зросла в рази. Навантаження на первинну ланку і швидку медичну допомогу колосальна. У 10 разів збільшилася кількість викликів бригад "швидкої", – розповів "заступник міністра охорони здоров’я Криму" Антон Лясковський.