В Україні "поховали" тему звільнення політв'язнів – Климент
Українська влада уникає гострих питань щодо звільнення з Росії українських і кримських політв'язнів, які перебувають в ув'язненні в Російській Федерації, і практично "поховала" цю тему. Таку думку висловив Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент.
Влада України не хоче говорити на тему полонених і політичних в'язнів, яких утримують у російських місцях ув'язнення. Про це сказав Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент на пресконференції 28 серпня, повідомили "Крим.Реаліі".
За його словами, наших співвітчизників, які залишаються в російських в'язницях і під слідством, ще дуже багато.
"Мене дуже турбує доля Іллі Дудки й Олексія Бессарабова. Про них узагалі ніхто не говорить. Вони повинні бути включені у список на обмін у першу хвилю, але їх не включили. Олег Приходько – його психологічний стан перебуває на межі зриву", – зазначив Климент.
Він назвав фарсом судові процеси над українцями і кримськими татарами в Росії.
Климент заявив, що його турбує те, що коли він у Києві спілкується із представниками влади, то на тему полонених, політв'язнів ніхто не хоче говорити.
"Починають говорити, що це секретні матеріали, тема засекречена, роботи ведуться. Але це не засекречені матеріали, це похована тема", – заявив Климент.
На його думку, це вказує на те, що українська влада уникає гострих питань, "аби Росія не образилася".
Після анексії Криму Росією 16 березня 2014 року, за даними міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини на півострові погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар. Російські силовики регулярно проводять обшуки в будинках кримських татар.
За інформацією заступниці постійного представника президента у Криму Таміли Ташевої, після анексії півострів покинуло понад 25 тис. кримських татар (за даними перепису населення, який в Україні проводили 2001 року, у Криму проживало 243,4 тис. кримських татар).
За даними уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, у списку громадян, яких Україна сподівається повернути під час обміну з Росією утримуваними особами, є 86 кримських політв'язнів.
Останній обмін утримуваними особами відбувся 29 грудня 2019 року між Україною та бойовиками "ДНР" і "ЛНР". Це сталося біля КПВВ "Майорське" в Донецькій області незабаром після зустрічі "Нормандської четвірки" в Парижі. За даними Служби безпеки України, із непідконтрольних територій повернулося 76 українців.
В інтерв'ю турецькому телеканалу TPT, оприлюдненому 6 березня, президент України Володимир Зеленський говорив, що Україна передала бойовикам ОРДЛО список із 200 українських полонених для майбутнього обміну.