Верховна Рада закликала ОБСЄ визнати незаконним голосування в Криму на виборах президента РФ
На засіданні українського парламенту ухвалено звернення до ОБСЄ щодо спостереження за виборами президента РФ в окупованому Криму.
Верховна Рада України закликає ОБСЄ дати оцінку голосуванню в окупованому Криму на виборах президента Російської Федерації у фінальному звіті Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ. За відповідний проект постанови №8365 на вечірньому засіданні парламенту 17 травня проголосувало 228 народних депутатів за необхідних 226, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Місія БДІПЛ ОБСЄ задекларувала намір оприлюднити остаточний звіт зі спостереження за виборами президента РФ, які відбулися 18 березня 2018 року. Водночас, за словами доповідача, першого віце-спікера Ради Ірини Геращенко, про ситуацію в Криму в попередньому звіті не йдеться. ОБСЄ мотивує це відсутністю консенсусу щодо територіальної належності Криму, хоча, за словами Геращенко, тільки одна країна – член організації, Росія, заперечує український статус півострова.
Серед ініціаторів постанови – також спікер Ради Андрій Парубій.
Верховна Рада закликає в остаточному звіті міжнародної місії зі спостереження за виборами надати оцінку фактам незаконної організації виборчого процесу та голосування на території тимчасово окупованих Криму і Севастополя, а також дати оцінку їхньому впливу на результати голосування в цілому по Росії.
Український парламент також закликав ОБСЄ забезпечити відповідність фінального звіту основам об'єктивності, незалежності, неупередженості міжнародного спостереження за виборами.
Попередні висновки міжнародної місії зі спостереження за виборами президента РФ не відображають фактів проведення виборів на окупованій частині України, використання сфальсифікованих списків виборців, до яких було включено 1 млн громадян України, а також істотного спотворення результатів голосування в цілому по Росії, ідеться в документі.
Президентські вибори в РФ відбулися 18 березня. На них переміг Володимир Путін. Представники ОБСЄ за перебігом голосування в анексованому Криму не спостерігали.
Напередодні виборів Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України закликало кримчан ігнорувати їх, а прокуратура АР Крим нагадувала про кримінальну відповідальність.
19 березня Європейський союз відмовився визнавати підсумки голосування в Криму в межах виборів президента Росії.
14 травня Геращенко заявила, що попередній звіт БДІПЛ ОБСЄ про події 18 березня в РФ є "повзучою легалізацією сфальсифікованих виборів" на території Криму.