Військовий експерт Чубук про кораблі з Криму: Не впевнений, що ми зможемо швидко знайти необхідний персонал для заповнення стількох вакансій
Захоплюючи українські кораблі в Криму, росіяни прогнозували, що в українців виникнуть кадрові проблеми, зазначив представник командування Військово-морських сил України у 2010–2017 роках Олег Чубук.
Повернення українських військових кораблів окупаційною владою Криму спричинить кадрові труднощі для української влади. Про це в блозі на сайті "Крим.Реалії" заявив військовий експерт, представник командування Військово-морських сил України у 2010–2017 роках Олег Чубук.
"Відверто кажучи, я не впевнений у тому, що ми зможемо швидко знайти необхідний персонал для заповнення стількох вакансій. Адже далеко не всі члени екіпажів, залишившись вірними присязі, продовжили служити на флоті після його передислокації на материкову частину України. Деякий час офіцери і контрактники чекали повернення кораблів, потім багато хто влаштувався на службу на інші кораблі, хтось ішов в АТО, а багато, насамперед військовослужбовці за контрактом, звільнилося", – написав він.
За словами експерта, "захоплюючи кораблі, росіяни прогнозували, що в українців виникнуть кадрові проблеми".
Чубух зазначив, що Україні слід "активізувати будівництво нового корабельного складу".
"Тому що наявний склад, зокрема кораблі, катери і судна, які є в Криму, свої терміни експлуатації практично вичерпали", – підкреслив він.
11 січня президент РФ Володимир Путін на зустрічі з керівниками російських ЗМІ заявив, що Росія готова передати Україні військові кораблі й авіатехніку з Криму.
12 січня спікер Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що пропозиція Путіна є "жестом доброї волі".
Колишній міністр оборони України Юрій Єхануров назвав українські кораблі в Криму "металобрухтом" і "мотлохом", передання якого Путін хоче використати як елемент своєї виборчої кампанії.
Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко заявив, що практично всю техніку, яка залишилася у 2014 році в окупованому Росією Криму, було відремонтовано.
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що опрацьовують питання щодо заяви президента Росії про можливе повернення Україні військової техніки.
Загалом у Криму до березня 2014 року були 21 корабель ВМС України і 50 допоміжних суден. Кілька одиниць утилізували на початку березня 2014 року за рішенням Міністерства оборони України.
У пунктах базування ЧФ залишаються великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", корвет "Тернопіль", морський тральщик "Черкаси", субмарина "Запоріжжя" та інші.