Запеклих боїв не буде: Гуменюк розповіла, як ЗСУ планують звільняти Крим
За її словами, зараз АРК – єдиний напрямок на півдні України, де окупанти почуваються у відносній безпеці й саме туди "евакуюються" із Херсонської області з наближенням Збройних сил України.
"Вони намагаються посунутися з лівобережної Херсонщини ближче до Криму, сподіваючись, що їм там буде тепліше, але ми думаємо, що їм там буде навіть гаряче. Вони підтягнули туди резерв строковиків із Челябінської області для облаштування оборонних споруд. Поки вони окопуються", – розповіла представниця ОК "Південь".
Сценарій звільнення самого Криму, на думку Гуменюк, відрізнятиметься від того, як діють ЗСУ в інших регіонах.
"Я не думаю, що так легко віддадуть Крим, як ми могли б розраховувати. Але те, що таких запеклих боїв не буде – це більш вірогідно. Скоріш за все, битва залишиться за Донеччиною і Луганщиною, а Крим пройде по іншому сценарію", – зазначила речниця.
Вона додала, що наразі ЗСУ працюють над перериванням шляхів забезпечення окупантів у південній частині країни.
Контекст:
24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася на материкову частину України, зокрема з Криму.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму. Президент України Володимир Зеленський не відкидав звільнення півострова в невійськовий спосіб. "Якщо хтось готовий запропонувати нам деокупацію Криму в невійськовий спосіб, я буду тільки за", – говорив він у листопаді.
У грудні начальник української військової розвідки Кирило Буданов заявляв, що Крим повернуть і у військовий, і в дипломатичний спосіб. "Наші підрозділи зайдуть туди зі зброєю в руках", – сказав Буданов.
10 лютого 2023 року міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що Україна розпочала підготовку управлінських кадрів для Криму.
Україна торгувати територіями не буде – тільки звільняти, запевнили в Офісі президента.