Зеленський про Крим: Хіба можна щось вирішити без Туреччини в нашому регіоні?
За словами президента України Володимира Зеленського, Київ сподівається на "серйозну роль" Туреччини в питанні деокупації Криму.
Україна сподівається на участь Туреччини в питанні деокупації Криму. Про це в інтерв'ю турецькому агентству Demirören заявив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікував 16 жовтня сайт глави держави.
"Ми дуже сподіваємося на те, що представники Меджлісу [кримськотатарського народу] приєднаються до цієї роботи. Нашим спільним завданням має бути напрацювання рішень для якнайшвидшого повернення Криму під контроль Української держави. І ми сподіваємося на серйозну роль Туреччини в цьому питанні. Адже хіба можна щось вирішити без Туреччини в нашому регіоні? Звичайно, ні", – сказав Зеленський.
Він зазначив, що "після 2014 року не було створено жодної інституції, яка могла б стати майданчиком для вирішення проблем Криму і, перш за все, для розвитку механізмів, які можуть припинити окупацію".
"Саме тому ми й створюємо Кримську платформу. Передбачаємо, що це допоможе консолідувати зусилля всіх цивілізованих країн і громадських сил як в Україні, так і за кордоном для роботи на благо Криму. А значить, і на благо кримськотатарського народу", – підкреслив президент України.
16 жовтня українська делегація вирушила з офіційним візитом до Туреччини, її очолює Зеленський. За даними Офісу президента України, в Анкарі глава Української держави зустрінеться з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, буде також підписано деякі двосторонні документи.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо – кримських татар.