Голова Суспільного пояснив, чому "Євробачення 2022" коштуватиме Україні 20 млн грн
Чернотицький, зокрема, зазначив, що компанію Friends Productions продюсера Олексія Гончаренка, яка відповідала за реалізацію нацвідбору, дібрали на відкритому конкурсі.
"Продакшен було обрано на відкритому мистецькому конкурсі. Компанія відома такими проєктами, як святковий концерт, присвячений 30-річчю незалежності України, "З Днем народження, Україно!" (ТРК "Україна"), відбіркові кастинги програми "Україна має талант" (телеканал "СТБ"), суперфінали програми "Фабрика зірок" тощо. Тож команда має достатньо досвіду для цього важливого проєкту. Окрім того, конкурс був відкритим для всіх охочих", – розповів голова Суспільного.
Він також наголосив, що 20 млн грн – це "не ціна одного телеконцерту". Сюди, за словами Чернотицького, входить вартість усього проєкту "Євробачення": від забезпечення реалізації телевізійної версії нацвідбору конкурсу до поїздки із постановкою номера у Турині.
Зокрема, за умовами договору, підрядник відповідає за сценічний номер представника України в Турині, організацію та забезпечення поїздки учасників, творчого і технічного персоналу, зокрема бронювання та придбання авіаквитків, забезпечення туристичного страхування та тестування членів делегації на COVID-19.
Чернотицький додав, що вся фінансова інформація щодо витрат на організацію конкурсу доступна на ресурсі Prozorro.
Контекст:
Фінал українського нацвідбору на "Євробачення 2022" відбувся 12 лютого. Паш із композицією "Тіні забутих предків" стала переможницею конкурсу, набравши 15 балів (вісім дало журі та сім – телеглядачі) із 16 можливих. Окрім Паш та Kalush Orchestra, участь у нацвідборі брали Michael Soul, Barleben, Roxolana, Wellboy, Our Atlantic, Cloudless.
Перемога Паш викликала обурення у мережі – артистку звинуватили у тому, що вона порушила правила конкурсу, відвідавши 2015 року Крим через РФ.
Команда Паш 13 лютого надала документи про легальний перетин кордону окупованого Криму. У довідці було написано, що Паш перетинала кордон України через КПВВ "Чаплинка" 11-го та 13 серпня 2015 року.
14 лютого український активіст Сергій Стерненко заявив, що артистка підробила документи, і звернувся до ДПСУ з вимогою їх перевірити. 15 лютого прессекретар Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що відомство не видавало співачці довідки про законне перетинання адмінкордону з окупованим Кримом 2015 року.
Голова Суспільного Микола Чернотицький заявив, що планує звернутися до поліції. "Я буду звертатися до правоохоронних органів щодо надання підробних документів. На мою думку, шахраї не можуть представляти Україну на "Євробаченні", – написав він у Facebook. За словами Чернотицького, оргкомітет планує провести збори, на які запросять Паш.
Суспільне, реагуючи на заяву прикордонників, наголосило, що отримало документ не від самої співачки, а від її представника. У команді артистки заявили, що з'ясовують, як саме цей документ опинився у їхньому розпорядженні.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
2015 року Кабмін затвердив порядок в'їзду на територію тимчасово окупованого півострова. Для іноземців та осіб без громадянства в'їзд до Криму та виїзд із нього можливий за паспортними документами та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби. Постанова Кабміну також визначає перелік контрольних пунктів, у яких здійснюють прикордонний, митний та інші види контролю і пропуску людей, транспорту та вантажів, які в'їжджають або виїжджають із Криму.
"Євробачення 2022" проведуть у Турині (Італія). Фінал конкурсу відбудеться 14 травня, а півфінали заплановано на 10-те та 12 травня. У конкурсі візьмуть участь представники 41 країни, зокрема України.