Картину "Білорусь", намальовану за допомогою кийка, продали за три мільйони рублів
Російський художник Артем Лоскутов виставив на онлайн-аукціон картину, намальовану ударами кийка, за 1 рубль (0,27 грн).
Картину "Білорусь", виставлену на продаж 12 серпня російським художником Артемом Лоскутовим, купили 14 серпня. Про це художник повідомив у Facebook, оновивши свій пост.
"Продано за три мільйони рублів (1 млн 140 тис. грн – "ГОРДОН")", – написав Лоскутов.
Ставки за картину приймали до вечора п'ятниці. Її було виставлено на аукціон за стартовою ціною 1 рубль (0,27 грн). Художник обіцяв, що 50% вирученої суми перекаже білорусам.
"Деталей поки не можу розкрити (хоч і дуже хочеться)", – написав він у коментарях до поста.
Відео створення картини було опубліковано на сторінці художника. На біле полотно ударами кийка було нанесено смуги фарбою червоного кольору. Картина схожа на червоно-білий прапор, який був державним прапором Білорусі у 1991–1995 роках і який зараз використовує білоруська опозиція, зазначає Meduza.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі відбувалося дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня провели основне. На пост президента балотувалося п'ять кандидатів. Центрвиборчком країни 14 серпня оголосив остаточні результати виборів. Переміг Олександр Лукашенко, набравши 80,1% голосів виборців (4 661 075 осіб). Решта кандидатів у президенти здобула в рази менше голосів: опозиціонерка Світлана Тихановська – 10,1% (588 622 особи), співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв – 1,2% (70 671), ексдепутатка Палати представників Анна Канопацька – 1,67% (97 489), лідер партії "Білоруська соціал-демократична Грамада" Сергій Черечень – 1,14% (66 613).
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Вони збираються ввечері на мітинги, а вночі розходяться. Для розгону протестувальників силовики застосовують спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети.
Акції супроводжуються сутичками протестувальників і міліції. Наразі відомо про затримання приблизно 7 тис. демонстрантів. Їм інкримінують масові заворушення, хуліганство та опір співробітникам міліції.
Під час протестів 10 серпня загинув 34-річний Олександр Тарайковський. Пізніше повідомляли про загибель 25-річного Олександра Вихора, якого 9 серпня затримали в Гомелі. За даними рідних, йому стало зле в закритому автозаку, який прямував до СІЗО.
Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства. Із такими заявами, зокрема, виступили США, ЄС, Україна, Польща, Литва та інші. Країни Євросоюзу 14 серпня погодилися підготувати санкції через події в Білорусі.