У Києві проводять конкурс ідей щодо облаштування території Бабиного Яру, переможцям обіцяють великі премії
"Бабин Яр сьогодні – це меморіальний простір, громадський парк, заповідник, рекреаційна зона, а також невіддільна частина міста з різноманітними екологічними зонами та культурними об'єктами. Автори конкурсних проєктів мають запропонувати сміливий та нестандартний підхід до розвитку цієї території", – ідеться у повідомленні.
Зазначають також, що конкурсанти мають надати ідеї, які допоможуть концептуально об'єднати всі ці проєкти, розташовані на ділянці площею 132 га.
Організатори конкурсу заявляють, що вітають "радикальні ідеї та перетворювальні пропозиції, які демонструють нетрадиційні, інноваційні, концептуальні підходи".
Повідомляють, що у конкурсі можуть узяти участь усі охочі, зокрема студенти, молоді фахівці та визнані експерти різних дисциплін.
Авторів найкращих проєктів очікують значні грошові винагороди.
До трьох переможців конкурсу отримають $20 тис. кожен. Вони також зможуть відвідати меморіал у Києві та отримати запрошення для подальшого доопрацювання своїх концептуальних пропозицій у співпраці з командою комплексу.
До чотирьох учасників отримають $5 тис. кожен.
У журі увійшли архітектурний куратор та голова архітектурної ради Меморіального центру Голокосту Нік Аксель, засновник та головний редактор онлайн-журналу ArchDaily Девід Басульто, художній керівник Het Nieuwe Instituut Арік Чен, архітектор та засновник Efrat-Kowalsky Architec Роберт Ян ван Пелт.
Заявки на участь можна подавати до 15 квітня, а проєкти – до 15 травня.
Переможців оголосять у червні 2022 року, повідомили у меморіалі.
Контекст:
З 1941-го до 1943 року нацисти розстріляли в Бабиному Яру, за різними оцінками, від 70 тис. до 100 тис. осіб. Урочище стало місцем розстрілу німецькими окупантами мирного населення та радянських військовополонених, зокрема євреїв і циган – за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації українських націоналістів та інших.