В Одесу повернулися два шедеври світового живопису пензля голландського живописця Золотого століття Франса Галса
Упродовж семи місяців полотна всесвітньо відомого живописця були в Італії на виставці Georges de La Tour L'Europa della luce у королівському палаці Мілана, повідомив голова опікунської ради музею Юрій Маслов.
В Одеський музей західного і східного мистецтва повернулися полотна голландського художника Золотого століття Франса Галса – "Святий Лука" і "Святий Матвій". Протягом семи місяців полотна всесвітньо відомого живописця були в Італії на виставці Georges de La Tour L'Europa della luce у королівському палаці Мілана, повідомив у своєму Facebook голова опікунської ради музею Юрій Маслов.
Роботи Галса з одеського музею виставили поряд із полотнами з Національної галереї мистецтв у Вашингтоні, галереї Уффіці, Пінакотеки Ватикану та інших музеїв.
"Повний аншлаг у Палаццо Реале і вражені італійці, які ніяк не могли повірити, що в нашій країні і нашому місті є роботи такого рівня", – написав Маслов.
"Євангелісти" – серія полотен із чотирьох картин, не властивих художнику.
"Це шедевр у шедеврі, унікальне творіння навіть для Галса – художник ніколи не брався до релігійних сюжетів. Це те саме, що натюрморт Мікеланджело", – зазначив голова опікунської ради.
Після того, як двох одеських "євангелістів" придбала Катерина Велика, вони кілька разів "подорожували" Російською імперією. Під час Другої світової війни полотна загубилися. Потім їх знайшли на Привозі, полотна опинилися в запасниках музею західного і східного мистецтва, а з'ясувати їхнє авторство вдалося тільки 1958 року. Ще два "євангелісти" наразі в колекціях іноземних музеїв.
Маслов має намір зібрати всі чотири полотна на одній виставці.
"Тепер моя мрія – зібрати всіх чотирьох "євангелістів" Галса на одній виставці. Упевнений, що нам із [директором музею] Ігорем Пороніком вдасться це зробити", – резюмував Маслов.