Люди, які почали робити розтягнення спини, рук, шиї та ніг на робочих місцях, на 70% менше відчувають біль у тілі – Супрун
За словами виконувачки обов'язків глави Міністерства охорони здоров'я України Уляни Супрун, клінічні дослідження показали ефективність не менше ніж 15 хвилин розтягування для запобігання болю у м'язах та суглобах в офісних співробітників.
Про гнучкість та здоров'я суглобів можна піклуватися навіть на робочому місці, написала 12 липня у Facebook виконувачка обов'язків глави Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун.
"Гнучкість м'язів, сухожиль, суглобів та хребта в прямому сенсі – дуже здорова річ. У переносному – прогинатися не треба. Усім хочеться, щоб суглоби і м'язи не боліли, а тіло було гнучким і струнким. Багатьом здається, що для цього потрібні постійні масажі. Це приємно, але не завжди можливо. Водночас, розтягнення (стретчинг) рекомендовані за протоколами в низці випадків. Можна розвивати власну гнучкість і дбати про здоров'я суглобів навіть на робочому місці", – заявила Супрун.
Вона додала, що внаслідок навантажень у сухожиллях збільшується утворення колагену, навантаження на м'язи також зменшує запалення.
"Вправи, спрямовані на розтягування м'язів та сухожиль, входять до протоколу лікування хронічного болю в шиї, що супроводжується малою рухливістю чи головним болем. Розтягувати сухожилля і працювати над рухливістю суглобів потрібно в разі ревматоїдного артриту... Клінічні дослідження показали ефективність щонайменше 15 хвилин розтягнення для запобігання болю у м'язах та суглобах офісних працівників. Люди, які почали робити розтягнення спини, рук, шиї та ніг на робочих місцях, на 70% менше відчували біль у тілі. Утім, мета-аналіз досліджень не знайшов доказів ефективності розтягненням у запобіганні чи лікуванні контрактури", – продовжила в.о. глави МОЗ.
Супрун зазначила, що розтягування також ефективне як додатковий засіб у разі остеоартриту разом із силовими навантаженнями.
"Стретчинг розслабляє м'язи, які в нас зазвичай стискаються від холоду, неправильної постави чи стресу – розтягнута спина болить менше. Стретчинг зменшує на якийсь час максимальну силу, яку може розвинути м'яз, зате покращує швидкість руху. Вправи на розтягнення допомагають краще тренуватися – м'язи менше болять, легше працюють, а ризики травмуватися менше, хоча щодо останнього пункту дані суперечливі", – продовжила в.о. міністра.
Вона наголосила, що спершу потрібно зробити низку динамічних вправ, щоб розігрітися, а тільки потім переходити до статичних.