Супрун: Існує упередження, нібито чилі шкідливий для шлунка. Ні! Червоний перець запобігає його пошкодженню
За словами в.о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, червоний гострий перець запобігає пошкодженню шлунка, під час прийому нестероїдних протизапальних препаратів або при інфекції Helicobacter pylori.
Червоний гострий перець не шкодить шлунку. Про це 20 липня повідомила у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
"Досі існує упередження, нібито чилі шкідливий для шлунка і їсти його можна лише здоровим людям. Але все не так, як нам здається. Часом немає нічого поганого в "гострих відчуттях", – зазначила вона.
За словами Супрун, червоний гострий перець є джерелом антиоксидантів, заліза, калію, вітамінів С, А, В6 і бета-каротину. Вживання овочу запобігає серцево-судинним захворюванням, передчасній смертності, раку і діабету, а також полегшує стан при астмі та нежитю.
Вона розповіла, що такий ефект пояснюють механізмом, який діє на молекулярному рівні.
"Капсаїцин – речовина, яка робить перець пекучим, – діє на рецептори на поверхні різних клітин: рецепторів болю, вистилки кровоносних судин, клітин бурого жиру та імунної системи. Він запускає сигнальні каскади всередині клітини і тим самим втручається в низку таких процесів, як поділ клітин, розвиток судин чи обмін речовин. Наприклад, капсаїцин впливає на механізми сприйняття гарячого і болю. В результаті клітини звикають і стають нечутливими до справжніх больових сигналів. До речі, саме тому до гострого звикають", – написала Супрун.
Капсаїцин сприяє зниженню тиску, зменшує апетит і нормалізує обмін речовин при діабеті, додала вона.
"Але він шкодить шлунку!" – либонь, збираєтеся написати в коментарі. Ні! Червоний перець запобігає пошкодженню шлунка, зокрема в разі прийому таких протизапальних нестероїдних препаратів, як ацетилсаліцилова кислота, чи при інфекції Helicobacter pylori, що викликає виразку", – наголосила Супрун.
В.о. міністра зазначила, що гострий перець зменшує запалення при панкреатиті, хоча і не є ліками для лікування хвороби.
"Тож не бійтеся їсти гостру їжу, запасайте червоний перець на холодну зиму, беріть за звичку піддавати сумніву поширені міфи і шукайте відповіді в доказовій медицині і науці", – підсумувала вона.