У Києві виступив перший у світі кіборг Нейл Гарбіссон photo icon

Нейл Гарбіссон: Кожний колір має свою частоту, а ця частота має звук
Фото: S*EVENT / Facebook

Через вроджену ахроматопсію Нейл Гарбіссон не міг розрізняти кольори, тому 15 років тому імплантував у свій череп антену з мікрочіпами, це дало йому змогу розпізнавати звукові частоти і "чути" кольори.

23 квітня у Києві виступив із лекцією британський художник, композитор і візіонер Нейл Гарбіссон, якого називають першим у світі кіборгом. 34-річний Гарбіссон не може розрізняти кольори через вроджену ахроматопсію, тому 15 років тому він імплантував у свій череп антену з мікрочіпами, і це дало йому змогу розпізнавати звукові частоти. Він приїхав в Україну на запрошення Фонду сім'ї Загорій у межах проекту #MeeTheFuture, повідомляє видання "Дело".

"Одного разу Махатма Ганді сказав: будь тією зміною, яку хочеш побачити у світі. Цей хлопець так і зробив. Він побачив цей світ так, як хотів побачити, і став першою людиною-кіборгом", – розповів, відрекомендовуючи гостя, власник ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" Гліб Загорій.

Гарбіссон пояснив, що в дитинстві намагався ігнорувати кольори, але це було складно. Зараз він відчуває діапазон, недоступний звичайним людям. Він вважає, що в таких модифікацій у майбутньому з'явиться багато застосувань, наприклад, люди зможуть відчувати ультрафіолет і вирішувати, коли потрібно йти з пляжу.

"Я дізнався, що Ісаак Ньютон у 1675 році створив теорію, у якій прив'язав кожен колір веселки до музичної ноти. Я зацікавився зв'язком кольору і звуку. Кожний колір має свою частоту, а ця частота має звук. Тому можна створити систему, яка дає тобі змогу почути звук кольору – це те, що я і зробив у 2004 році, – розповів Гарбіссон. – Ми зможемо встановити контакт з іншими видами, тому що багато відчуттів, яких немає у нас, є в інших видів. Якщо у вас є нічне бачення, ви не витрачатимете енергію на штучне освітлення. Якщо ви зможете контролювати температуру тіла, вам не потрібен обігрівач".

Він зазначив, що за допомогою передавачів NASA Нейл вивчає кольори космосу, оскільки там багато кольорів, яких він не "чув" на Землі.

Загорій додав, що в кібернетичних модифікаціях організму полягає один із напрямків медицини майбутнього.

"Моя компанія вже не просто придивляється до таких сучасних технологій, а й почала інвестувати в них", – заявив власник "Дарниці".

#MeeTheFuture – безстроковий цикл лекцій, який ініціював і підтримує Фонд сім'ї Загорій. Завдання проекту – познайомити дієву і креативну частину українського суспільства з носіями гостроактуальних глобальних трендів чи таких, які тільки зароджуються.