Україну повністю забезпечено препаратами для лікування ВІЛ – МОЗ
Як зазначили в Міністерстві охорони здоров'я України, у 93% ВІЛ-позитивних людей, яким надають антиретровірусну терапію, вірусу у крові не виявляють. Це означає, що вони не можуть передати ВІЛ іншим.
Україну повністю забезпечено препаратами для лікування ВІЛ, повідомила 3 грудня пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.
1 грудня у світі відзначали День боротьби зі СНІД.
За оцінками національних і міжнародних експертів, в Україні приблизно 200 тис. ВІЛ-позитивних людей. Більш ніж 60 тис. із них не знає про свій статус. У жовтні 2019 року в Україні було офіційно зареєстровано 1431 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 658 пацієнтів діагностовано СНІД. Найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ залишається статевий.
"Вчасна діагностика ВІЛ та початок терапії гарантують повноцінне життя. В Україні тестування на ВІЛ, а також лікування ВІЛ-позитивних осіб безкоштовне. 27 листопада Кабінет Міністрів ухвалив Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІД, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року. Одним з основних напрямів цієї стратегії є подолання епідемій ВІЛ/СНІД", – ідеться в повідомленні.
У МОЗ наголошують, що держава гарантує повне задоволення потреби в антиретровірусній терапії (АРВТ).
"Стратегія передбачає, що одразу після встановлення діагнозу пацієнту буде надано доступ до нових високоякісних препаратів АРВТ. Зараз Україна повністю забезпечена новітніми препаратами для лікування ВІЛ, близько 123 тис. ВІЛ-позитивних пацієнтів отримують лікування. У 93% ВІЛ-позитивних людей, що отримують антиретровірусну терапію, вірус у крові не виявляється. Це означає, що вони не можуть передати ВІЛ іншим", – продовжили в МОЗ.
У пресслужбі підкреслюють, що в державному бюджеті України на наступний рік передбачено 207,9 млн грн на фінансування супроводу та профілактики ВІЛ, що дасть змогу розширити охоплення послугами до 252 тис. українців у 2019 році і більш ніж 356 тис. українців у 2020 році.
5 червня МОЗ України затвердило новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ, який відповідає новітнім рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я.
У 2019 році в межах співробітництва з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) на ВІЛ планують протестувати 250 тис. українців, повідомляло МОЗ України.