Здоров'я звільнених українських моряків задовільне, потрібен час на лікування та обстеження – Міноборони
Головний військовий госпіталь України, де проходять обстеження 24 звільнені з російського полону моряки, перевели на посилений режим роботи, зазначив генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.
24 українськими військовими моряками, яких повернули з російського полону, займаються лікарі Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь". Про це 9 вересня повідомили в Міністерстві оборони України.
"Військові моряки, звільнені після утримання в полоні Росією, оглянуті у складі консиліумів лікарів, їм проведено необхідне обстеження, призначено поетапне лікування. Медичне забезпечення здійснюється в повному обсязі, харчування – відповідно до призначених дієт (дієтичних столів), залежно від характеру їхнього захворювання", – сказав генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.
За його інформацією, "в даний час стан здоров'я українських моряків задовільний, але кожному потрібно час на лікування та обстеження".
Казмірчук зазначив, що морякам "надають допомогу психологи та військовий капелан".
"Госпіталь переведений на посилений режим роботи, увесь особовий склад центру надає кваліфіковану медичну допомогу звільненим морякам, додатково створено резерв ліжко-місць", – зазначив Казмірчук.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ.
У квітні 2019 року Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов'язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.
25 травня трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Строк виконання рішення сплив 25 червня.
7 вересня між Україною та РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35". Серед тих, хто повернувся на батьківщину, – захоплені Росією після інциденту біля Керченської протоки 24 українські моряки. Полозов повідомляв, що моряків відпустили під поруку української омбудсменки Людмили Денісової.