МОЗ України затвердило нові правила видавання рецептів на ліки

МОЗ: Препарат у рецепті має бути зазначено латинськими літерами
Фото: Міністерство охорони здоров'я України / Facebook

Нова форма рецептів дасть право виписувати препарати лікарям – приватним підприємцям, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

Сьогодні, 22 травня, набули чинності нові вимоги Міністерства охорони здоров'я України до виписування рецептів на ліки і медичні вироби, повідомляє прес-служба МОЗ.

"Нова форма рецепта є передумовою для впровадження електронного рецепта, який буде зручнішим як для медзакладів, так і для пацієнтів. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, що здійснюють медичну практику як ФОП (фізична особа – підприємець. – "ГОРДОН")", – ідеться в повідомленні.

Згідно з новими правилами, рецепти форми ф-1 повинні містити таку інформацію про лікаря: назву закладу охорони здоров'я або ПІБ фізичної особи – підприємця; адресу закладу охорони здоров'я або ФОП; Код ЄДРПОУ та реєстраційний номер облікової картки платника податків; реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.

"Червоний штамп "Вартість підлягає відшкодуванню" замінено на нове додаткове поле в рецепті: "Джерело фінансування", у якому зазначається назва урядової або муніципальної програми для пільгового відпуску лікарських засобів. Це поле в електронному рецепті дозволить чіткіше контролювати виконання урядових та регіональних програм. У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Також він допоможе уникнути плутанини, у разі якщо різні пацієнти матимуть однакові імена і дату народження", – продовжили в МОЗ.

У міністерстві наголошують, що препарат у рецепті має бути зазначено латинськими літерами, містити вказівку на активну речовину (міжнародна непатентована назва), а не торговельну марку.

"Нові вимоги стосуються лише рецептів форми ф-1... Вимоги до рецепта не розповсюджуватимуться на рецепти на препарати інсуліну, допоки до електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, не будуть внесені необхідні зміни", – додали в МОЗ.

У прес-службі нагадали, що електронний рецепт – це цифровий аналог рецептів на паперових бланках. У ньому буде вказано, хто виписав рецепт, і яку активну речовину призначено пацієнту. Такий рецепт підписуватимуть електронним підписом. Цей документ буде одразу потрапляти в електронну систему, де його зможуть побачити провізори. Пацієнт буде отримувати смс-повідомлення з номером рецепта, який потрібно назвати в аптеці. Доступ до електронної системи рецептів буде обмежено.

За бажанням пацієнта лікар зможе роздрукувати рецепт, водночас буде дійсною тільки його електронна форма.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу. Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності та пологів.

У межах медреформи 2 квітня стартувала безстрокова кампанія з вибору сімейного лікаря. Кожен пацієнт може підписати декларацію з одним лікарем, який стежитиме за його здоров'ям, забезпечуватиме первинну діагностику, надаватиме невідкладну допомогу у разі різкого погіршення здоров'я, призначатиме необхідні аналізи й даватиме направлення до профільних фахівців.