Протягом двох днів медики виписали українцям понад 4 тис. електронних рецептів – МОЗ

У МОЗ наголосили, що програма електронних рецептів діє давно
Фото: Міністерство охорони здоров'я України / Facebook
3 квітня заступниця міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич в ефірі "Радіо Свобода" назвала кількість електронних рецептів, виписаних в Україні протягом двох днів після старту 1 квітня третього етапу їх впровадження.

"За останні два дні в нас уже є виписано більше 4 тис. рецептів на всі рецептурні препарати. Але також нагадую, що програма електронних рецептів діє вже давно, бо в нас є програма "Доступні ліки", яка дозволяє відшкодовувати ті чи інші препарати", – сказала вона.

Карчевич пояснила, що серед директив Європейського союзу, які Україна має виконувати для вступу в ЄС, є, зокрема, питання контролю обігу рецептурних препаратів.

Заступниця міністра зазначила, що перелік ліків, вартість яких відшкодовуватиме держава, мають намір розширити.

"Наприклад, із початку року до програми додали препарати по імуносупресії, які необхідні при трансплантації. Таким чином, цей перелік буде розширюватися для того, щоб відшкодувати ті чи інші препарати, які найбільш поширені, яких найбільше потребують українці", – наголосила Карчевич.

Контекст:

Із 1 серпня 2022 року МОЗ почало впроваджувати електронний рецепт на антибіотики. Така можливість доступна в закладах, під'єднаних до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ).

Із 1 листопада в Україні ввели електронний рецепт на ліки, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини. Такий рецепт дійсний протягом 10 діб.

Із 1 квітня 2023 року запустили третій етап впровадження електронних рецептів на ліки. У МОЗ водночас пояснили, що списку рецептурних препаратів в Україні не розширюють.

У МОЗ давали докладні роз'яснення щодо введення третього етапу програми. Переліку та умов рецептурних ліків не змінюють, за електронним рецептом відпускатимуть ті самі ліки, що й раніше за паперовим, заявили в міністерстві.