Архітектор пішохідного мосту в Києві: Ми не взяли до уваги вандалів

Архітектор пішохідного мосту в Києві: Ми не взяли до уваги вандалів
Міст відкрили 25 травня
Фото: Віталій Кличко / Facebook

Архітектор проекту пішохідного мосту в Києві Андрій Миргородський заявив, що слід було кілька днів зачекати з його відкриттям, але команда хотіла зробити подарунок киянам до Дня міста.

Архітектор проекту пішохідного мосту в Києві, на якому після відкриття тріснули скляні ділянки, Андрій Миргородський заявив у Facebook 1 червня, що під час роботи над мостом "не взяли до уваги" ймовірного вандалізму.

"Ми хотіли зробити подарунок киянам до свята, але не взяли до уваги деяких моментів. Це справді наша помилка. Ми поспішали. По-хорошому треба було зачекати ще кілька днів, поки застигне повністю асфальт, поки заберуть крихту з покриття, поки підніметься трава.. Це називають передпусковим періодом, і у світі він триває тижнями. Але День Києва тільки один раз на рік. Це для нашої команди було принципово – зробити подарунок містянам до цього дня. Скажу чесно: люди працювали героїчно і встигли", – заявив він.

За словами Миргородського, вони помилилися.

"Ми не взяли до уваги, що поряд із нормальними людьми мостом пройдуть виродки! У нормах це не враховано, і ми якось не підготувалися... Наша команда не очікувала, що серед нормальних людей прийдуть нелюди з цеглою і будуть нею перевіряти міцність покривного скла (яке, до речі, тимчасове через крихти від асфальту), будуть стріляти в нього з пневматики. Ми не взяли до уваги людей, які будуть уночі ходити перилами мосту і під улюлюкання друзів стрибати з поручнів на тимчасове скло. Ми не взяли до уваги, що в Україні ще є люди, які вночі малюють фарбою на склі огорожі слова, які у них у головах. Ми не взяли до уваги вандалів. У єврокодах про них нічого не написано.. Ми просто хотіли зробити подарунок, показати, що ми готові називатися цивілізацією. А що, зарано?" – написав архітектор.

Міст, який з'єднує Володимирську гірку і Хрещатий парк, урочисто відкрили 25 травня. Під час церемонії мер Києва Віталій Кличко розповів, що площа скляної підлоги становить 70 м&³2;, він перевірив її міцність, пострибавши разом із братом Володимиром. За словами мера, вартість будівництва всього комплексу – приблизно 400 млн грн.

26 травня на двох скляних ділянках мосту з'явилися тріщини. Представники муніципальної варти розповіли ТСН, що це сталося після обіду, коли на мосту активно стрибала група невідомих.

Кличко назвав подію актом вандалізму і не відкинув, що по мосту стріляли. Він запевнив, що пошкоджені ділянки відновлять протягом доби.

27 травня тріснуло скло ще одного прольоту оглядового майданчика мосту.

Того самого дня Кличко повідомив, що пошкоджені елементи замінено. Спасибко заявляв, що на пішохідному мосту можуть встановити броньоване скло замість захисної склоплівки.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах) КК України.

Кличко заявляв, що склоплівку на ділянці пішохідного мосту в Києві замінять на "суперброньоване" скло.