Депутат Київради Борозенець про ситуацію в Жулянах: Час детально вивчити це питання та розглянути його на комісії

Максим Борозенець: Якщо формується певна громадська думка про проблеми цього аеропорту, значить, час уже порушити питання щодо її обговорення
Фото: Максим Борозенець / Facebook

За кілька років аеропорт Київ із покинутого підприємства став міжнародним аеропортом у дії, і оскільки навколо нього тепер розгортається конфліктна ситуація, транспортна комісія Київради повинна долучитися до її вирішення, вважає депутат міськради від фракції "Об'єднання "Самопоміч" Максим Борозенець.

Члени транспортної комісії Київської міської ради та профільний департамент повинні обговорити ситуацію, яка склалася навколо міжнародного аеропорту Київ, заявив депутат від фракції "Самопоміч" Максим Борозенець на засіданні комісії, повідомляють "Українські новини".

"Час дати комісії, департаменту завдання для того, щоб детально вивчити це питання та розглянути його на комісії. Якщо формується певна громадська думка про проблеми цього аеропорту, значить, час уже порушити питання щодо її обговорення", – вважає депутат.

Він додав, що в розвиток стратегічно важливого для міста аеропорту вкладає кошти та зусилля приватний інвестор.

"Якщо порівняти з тим, що було років шість-сім тому – занедбаний аеропорт, і сьогодні – міжнародний аеропорт у дії, зручний, простий, розташований на території міста. З огляду на його використання це досить зручно", – підкреслив Борозенець.

14 червня 2018 року адміністративні будівлі та термінали Міжнародного аеропорту Київ було заблоковано озброєними співробітниками НАБУ. Протягом 19 годин усе керівництво аеропорту утримували в приміщеннях без зв'язку, повідомив 11 липня менеджмент компанії. В аеропорту заявили, що в цей самий час відбулося аварійне приземлення літака авіакомпанії Bravo Airways зі 169 пасажирами на борту, але це не переконало НАБУ зупинити блокаду.

Обшук тривав 19 годин, і відповідальні особи не мали оперативної інформації на аеродромі через дії НАБУ, заявив голова ради директорів аеропорту Денис Костржевський в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Нам довелося кілька хвилин переконувати детективів випустити хоча б керівників тих підрозділів, які координують роботу аварійно-рятувальних служб. Двом дозволили покинути приміщення", – зазначив Костржевський.

У НАБУ заявляли, що слідчі дії в аеропорту Київ не могли стати причиною інциденту з літаком 14 червня.

5 липня портал "Судовий репортер" із посиланням на ухвалу Солом'янського суду Києва повідомив, що Національне антикорупційне бюро України розслідує дії чиновників Київської міськдержадміністрації, Головного управління комунальної власності КМДА, керівництва комунального підприємства "Міжнародний аеропорт Київ" (Жуляни) ТОВ "Мастер-Авіа". Розслідування НАБУ пов'язане з переданням аеропорту Київ в оренду.

Київрада шукала інвестора для аеропорту в межах підготовки до Євро 2012, за підсумками конкурсу право оренди майнового комплексу на 49 років дістало ТОВ "Мастер-Авіа". Серед майна були старі термінальні комплекси, паливний склад, готель та автобаза; підприємство мало борги за зарплатнею та 22 млн грн кредитної заборгованості перед банком, розповів голова ради директорів аеропорту.