Київрада уповноважила "Київтеплоенерго" віддавати "Нафтогазу" борги "Київенерго"
"Київтеплоенерго" може оплачувати борги перед "Нафтогазом" на суму 2,6 млрд грн. Так вирішила Київська міська рада.
11 вересня депутати Київської міської ради 76 голосами "за" затвердили зміни до рішення, яке стосується заборгованості міста за газ перед НАК "Нафтогаз України". Про це інформує сайт Київради.
"Київрада надала повноваження комунальному підприємству "Київтеплоенерго" вирішувати питання боргу за спожитий газ перед НАК "Нафтогаз України" лише в тій частині боргу, що має джерела для компенсації", – ідеться в повідомленні.
Коментуючи ухвалене рішення, заступник голови Київської міськдержадміністрації Петро Пантелеєв зазначив, що в підсумку переговорів із "Нафтогазом" вдалося зменшити "суму, яка має гарантовані компенсатори". Чиновник послався на згоду бюджетного комітету Верховної Ради від 11 вересня виділити субвенції на покриття державних зобов'язань на різницю в тарифах.
LB.ua повідомляє, що у своєму рішенні Київрада визнала заборгованість перед "Нафтогазом" на суму приблизно 2,6 млрд грн, які стосуються діяльності "Київенерго".
"Нафтогаз України" у травні відмовив комунальному підприємству "Київтеплоенерго" в укладанні договорів на постачання газу, вимагаючи, щоб воно взяло на себе боргові зобов'язання попереднього виконавця послуг – ПАТ "Київенерго".
За даними КМДА, заборгованість останнього перед "Нафтогазом" становила майже 5 млрд грн: приблизно 3 млрд грн – борги населення, 1 млрд грн – борг державного бюджету за надані пільги та субсидії, ще понад 1 млрд грн – штрафи і пеня. Влада Києва згодна взяти на себе тільки борги населення.
30 липня стало відомо, що у зв'язку з відсутністю договорів про постачання газу на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 жителі низки кварталів можуть залишитися без електрики.
1 серпня київські ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод "Енергія" перейшли в управління комунального підприємства "Київтеплоенерго", відключення електрики не було.
2 серпня НАК "Нафтогаз України" привітав рішення Київської міської державної адміністрації почати переговори про мирову угоду.
29 серпня прем'єр-міністр Володимир Гройсман у відповідь на відповідне прохання мера Києва Кличка повідомив, що Кабмін виділить Києву 729,56 млн грн, щоб погасити різницю у тарифах на теплову енергію.