Київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, завод "Енергія" перейшли в управління "Київтеплоенерго"
Питання постачання газу на київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 після передання їх в управління комунального підприємства "Київтеплоенерго" залишається не врегульованим.
1 серпня київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 та сміттєспалювальний завод "Енергія" перейшли в управління комунального підприємства "Київтеплоенерго". Про це повідомила прес-служба "Київенерго" у Facebook.
"О 0.00 за київським часом енергетики зафіксували покази газових лічильників на столичних ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також сміттєспалювальному заводі "Енергія". Із 1 серпня ці енергооб'єкти переходять в управління комунального підприємства "Київтеплоенерго", – повідомили у прес-службі.
Наголошують, що це пов'язано з тим, що 31 липня закінчилася дія угоди між компанією "Київенерго" та Київською міською державною адміністрацією (КМДА) на управління енергооб'єктами комунальної власності – ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також єдиним в Україні сміттєспалювальним заводом "Енергія".
"Угоду на управління столичним енергокомплексом було підписано між "Київенерго" та КМДА у 2001 році. Її дія закінчилася 31 грудня 2017 року, угоду було продовжено рішеннями Київради відповідно до етапів передання майна. На першому етапі наприкінці опалювального сезону 2017–2018 років міському комунальному підприємству "Київтеплоенерго" було передано тепломережі, котельні та районні теплостанції, а також переведено приблизно 4 тис. персоналу "Київенерго". На другому етапі передання, яке завершилося сьогодні опівночі, комунальне підприємство "Київтеплоенерго" приймає ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, що забезпечують теплоенергією приблизно 60% киян, а також сміттєспалювальний завод "Енергія", який утилізує приблизно 25% твердих побутових відходів столиці та забезпечує опаленням і гарячою водою орієнтовно 300 столичних житлових багатоповерхівок", – пояснили у прес-службі.
Водночас питання постачання газу на ТЕЦ після передання в комунальне управління досі не врегульовано.
"Нафтогаз України" в травні відмовив комунальному підприємству "Київтеплоенерго" в укладанні договорів на постачання газу, вимагаючи, щоби він узяв на себе боргові зобов'язання попереднього виконавця послуг – ПАТ "Київенерго".
За даними КМДА, заборгованість останнього перед "Нафтогазом" становила майже 5 млрд грн: приблизно 3 млрд грн – борги населення, 1 млрд грн – борг державного бюджету за надані пільги та субсидії, ще понад 1 млрд грн – штрафи і пеня. Влада Києва згодна взяти на себе тільки борги населення.
У КМДА повідомили, що переговори стосовно укладення договору про газопостачання ТЕЦ тривають, зокрема на рівні уряду і керівництва НАК "Нафтогаз України".
30 липня видання "Вести" з посиланням на голову комісії Київради з питань житлово-комунального господарства Володимира Бондаренка повідомляло, що у зв'язку з відсутністю договорів про постачання газу на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 жителі низки кварталів можуть залишитися без електрики.