Кличко просить Кабмін дозволити Києву розпочати другий етап послаблення карантину

Кличко: З трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному
Фото: ЕРА

Київ не відповідає умовам пом'якшення карантинних обмежень, запланованим із 22 травня, зауважили сьогодні в Міністерстві охорони здоров'я України. Столичний мер Віталій Кличко сказав, що ситуація в Києві пов'язана зі спалахом COVID-19 у Дарницькому інтернаті для дівчаток шість днів тому.

Мер Києва Віталій Кличко просить Кабінет Міністрів дозволити столиці розпочати другий етап послаблення карантинних обмежень із 23 травня. Про це він заявив сьогодні під час брифінгу, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Кличко нагадав, що сьогодні Міністерство охорони здоров'я України заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень. Із трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному – кількості хворих на 100 тис. жителів міста (норма інцидентності – 12 хворих на 100 тис. осіб, тоді як у Києві зараз 15 хворих на 100 тис. осіб).

Столичний мер підкреслив, що такий показник пов'язаний зі спалахом COVID-19 у Дарницькому інтернаті для дівчат шість днів тому.

"Щодо інших двох критеріїв – претензій немає. Це заповненість стаціонарів лікарень не більше ніж на 50% ліжок. Кількість проведених тестів ПЛР на 100 тис. населення. У столиці цей показник утричі вищий від визначеної норми: потрібно 12 тестів, а у нас 44", – зазначив Кличко.

"Я прошу уряд дозволити Києву розпочати другий етап послаблень. Але не всіх, а критично необхідних місту і бізнесу. Зокрема, відновити роботу наземного громадського транспорту та торгових закладів до 1000 м&³2; із 23 травня. Не відкривати поки дитячі та спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, з 25 травня, бо в місті відбувається транспортний колапс", – сказав мер Києва.

Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту. У Києві, Харкові та Дніпрі 17 березня зупинили роботу метро. Обмежувальні заходи мали діяти до 24 квітня, потім їх двічі продовжували: спочатку – до 11 травня, потім – до 22 травня. З 11 травня в Україні розпочалося пом'якшення карантину.

20 травня Кабмін продовжив карантин до 22 червня, а також запровадив так званий адаптивний карантин: регіональна влада зможе послаблювати обмежувальні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.

У МОЗ зазначили, що після пом'якшення карантину працівники офісів зможуть повернутися на свої робочі місця, проте мають дотримуватися протиепідемічних правил.

Сьогодні пресслужба Київської обласної державної адміністрації повідомила, що в Київській області не послаблюватимуть карантину з 22 травня через те, що кількість випадків зараження коронавірусом у регіоні на 100 тис. населення перевищує допустиму норму.

Станом на 22 травня в Україні зафіксовано 20 148 випадків COVID-19, із них 588 летальних, 6585 пацієнтів одужали. Протягом доби зареєстровано 442 нові випадки.