Обмеження пересування людей між Києвом та іншими населеними пунктами поки що має рекомендаційний характер – КМДА
Влада Києва сподівається, що закриття розважальних закладів і торговельних центрів значно зменшить потік людей у місті, норма про обмеження пересування у громадських місцях, а також між Києвом та іншими населеними пунктами України поки що має виключно рекомендаційний характер, заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.
Обмеження пересування людей між Києвом та іншими населеними пунктами України має рекомендаційний характер. Про це 16 березня на брифінгу в Києві повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Стосовно обмеження пересування людей між Києвом та іншими населеними пунктами України, а також пересування у громадських місцях без крайньої потреби. Це має поки що виключно рекомендаційний характер. Враховуючи, що буде закрита велика частина розважальних і торговельниих закладів, це стримає перетік людей", – вважає посадовець.
Він сказав, що київська влада наполегливо рекомендує жителям міста виходити з дому тільки на роботу, у магазин, в аптеку або лікарню.
"В інших випадках [радимо] з дому не виходити, максимально обмежити соціальні контакти, включаючи між родичами, щоб не дати можливості розповсюдження інфекції", – сказав Поворозник.
Він закликав киян користуватися громадським транспортом тільки в разі нагальної потреби (щоб дістатися до роботи, аптеки чи лікарні).
"Ми рекомендуємо масковий режим у громадському транспорті. Обмежувати [його роботу] не плануємо", – сказав Поворозник.
Псадовець уточнив, що рішення закривати Київ на в'їзд і виїзд не ухвалювали.
"І на сьогоднішній день [воно] не планується", – підкреслив він.
Щодо припинення автобусних і залізничних перевезень, то, за словами Поворозника, це питання переважно стосується компетенції урядових комісій.
"Скасування [автобусних] маршрутів, поїздів – це питання до Кабінету Міністрів", – сказав перший заступник голови КМДА.
Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції заборонили масові заходи (із понад 200 учасниками) і закрили навчальні заклади. Обмежувальні заходи триватимуть три тижні – до 3 квітня. Окрім того, у ніч на 16 березня Україна цілковито заборонила в'їзд на територію країни іноземним громадянам, а із 17 березня припинить авіаційне сполучення з іншими країнами.
Із 12-го до 31 березня у Києві оголосили карантин. У місті припинили навчальний процес у навчальних закладах усіх форм власності, заборонили масові заходи за участю понад 60 осіб, які обмежили проведення спортивних заходів, тимчасово закрили кінотеатри, театри, музеї, розважальні центри і розважальні зони в шопінг-молах. Із 17 березня карантин у Києві посилять, у місті закриють установи торгівлі (окрім продуктових магазинів, аптек та АЗС), а також торговельні центри, ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби.
Коментуючи посилення карантину, мер столиці Віталій Кличко заявив, що із 17 березня максимально обмежать пересування людей між Києвом та іншими населеними пунктами України, але не уточнив, як це реалізовуватимуть на практиці.
Поширення коронавірусної інфекції COVID-19 почалося наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ, станом на 15 березня коронавірусом інфіковано 153 517 людей у понад 140 країнах, 5735 осіб померли.
Більшість хворих, 80 860 людей, – жителі Китаю. У цій країні від коронавірусу померло 3213 людей. Протягом останніх тижнів у Китаї фіксують зменшення кількості захворілих. Протягом останньої доби в цій країні виявили 16 нових випадків зараження, а в інших країнах – 10 955.
В Україні станом на 16 березня підтверджено п'ять випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла. Ще шістьох українців лікують від COVID-19 за кордоном.