Проведення місцевих виборів у Києві 8 грудня малоймовірне – Корнієнко
За словами першого заступника глави фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Олександра Корнієнка, місцеві вибори в Києві й на всій території України можуть провести навесні 2020 року.
Перший заступник глави фракції "Слуга народу" в парламенті Олександр Корнієнко в опублікованому 1 жовтня інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив, що місцеві вибори в Києві, найімовірніше, не будуть проводити 8 грудня.
"Очевидно, ми вже не встигаємо. Тим більше, що комітет, найімовірніше, рекомендує до першого читання проєкт [закону про столицю] №2143-3, у якому дати виборів не визначено взагалі. Отже, оголошувати вибори [в Києві] потрібно буде окремою процедурою, що в короткі строки малоймовірно", – сказав Корнієнко.
Він зазначив, що згідно із законом про місцеві вибори, виборчий процес триває 60 днів. Відповідно, парламенту необхідно ухвалити рішення про проведення виборів, а Центральній виборчій комісії – оголосити їх до 8 жовтня. Корнієнко нагадав, що новий склад ЦВК ще не сформовано.
Політик не відкинув проведення місцевих виборів у Києві одночасно з усією Україною навесні 2020 року.
"Є така ймовірність", – додав Корнієнко.
Він зазначив що у "Слузі народу" розглядають проєкт закону №2143-3 як базовий документ, у який має бути інтегровано положення законопроєкту №2143 про дострокові вибори в Києві.
Проведення позачергових виборів мера Києва 8 грудня передбачено в проєкті закону №2143.
Чергові місцеві вибори в Києві мають відбутися у 2020 році. Згідно з чинним законом про місцеві вибори, позачергові вибори призначає Верховна Рада в разі дострокового припинення повноважень, зокрема міської ради та міського голови (це має відбутися не пізніше ніж у 90-денний строк від дня дострокового припинення повноважень відповідної місцевої ради та міського голови).
12 вересня мер Києва Віталій Кличко заявив про початок консультацій із київськими депутатами про дострокове припинення повноважень Київради VIII скликання. Цьому передував публічний конфлікт Кличка з Офісом президента України. У команді глави держави вважають, що Кличко не має обіймати дві посади – мера Києва і голови Київської міської державної адміністрації. 4 вересня Кабінет Міністрів погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА, це рішення ще має затвердити президент.
Мер уважає те, що відбувається, "руйнуванням децентралізації", і нагадує про рішення Конституційного Суду, який у 2003 році ухвалив: КМДА має очолювати особа, яку було обрано міським головою.
Кличко, який очолює Київ із 2014 року, має намір знову балотуватися на посаду мера. У команді президента стверджують, що в них поки немає кандидата на цю посаду. "Готового [кандидата] немає. Є багато неготових", – заявив 16 вересня глава Офісу президента Андрій Богдан.