Кличко назвав Джуліані "великим фанатом України" і заявив, що не розмовляв із ним про Байдена

Кличко і Джуліані зустрічалися у Штатах улітку
Фото: ЕРА

Особистий адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані підштовхував українську владу до розслідування діяльності ексвіцепрезидента Джо Байдена. Мер Києва Віталій Кличко стверджує, що тема Байдена не звучала на його зустрічах із Джуліані цього року.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що вважає адвоката президента США Дональда Трампа, колишнього мера Нью-Йорка Руді Джуліані великим шанувальником України. Про це Кличко сказав журналістам 1 жовтня в кулуарах форуму Kyiv Smart City, інформує агентство "Інтерфакс-Україна".

 дуже переживаю за нього, оскільки знаю, що він є великим фанатом України і готовий зробити все, щоб побачити Україну демократичною і сучасною країною", – сказав мер Києва.

Він підкреслив, що знайомий із Джуліані понад 15 років і цінує його як найуспішнішого мера у Сполучених Штатах, а також як великого прихильника спорту, який декілька разів бував на боксерських боях братів Кличків.

Улітку 2019 року Кличко зустрічався із Джуліані у США.

"Ми не говорили з ним про [колишнього віцепрезидента США Джо] Байдена. Ми говорили про державу, ми говорили про Київ, і я потребував порад, оскільки в нього є величезний досвід як у мера", – заявив київський мер.

Кличко також зазначив, що ніколи не мав бізнесу із Джуліані, "ніколи не позичав грошей ні в нього, ні йому".

Колишній мер Нью-Йорка Джуліані став центральною фігурою у скандалі навколо розмови Трампа із президентом України Володимиром Зеленським, яка спричинила початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту в Палаті представників США.

Джуліані в липні провів телефонні переговори, а потім особисто зустрівся з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком. За інформацією The New York Times, адвокат просив співрозмовника активізувати розслідування в Україні із двох "важливих для Трампа" питань. Перше – можливе втручання українських посадовців у вибори у США у 2016 році з метою завдати шкоди Трампу, а другий – роль сина колишнього віцепрезидента Байдена Гантера в газовому бізнесі в Україні.

Джуліані стверджував, що зустрічався з Єрмаком як приватна особа. Він казав, що не просив провести конкретне розслідування стосовно Байдена, але вважав, що влада України має вивчити обвинувачення, пов'язані з моїм клієнтом Трампом, у яких "побічно фігурує Джо Байден і схема масштабного хабарництва".

У середині вересня у ЗМІ з'явилася інформація, що Трамп міг тиснути на українського президента, про що співробітник американської розвідки повідомив в офіційній скарзі на ім'я керівництва.

Глава Білого дому дав згоду на публікацію повної нередагованої стенограми своєї розмови з українським лідером.

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури розслідування, мета якого – з'ясувати, чи є підстави для оголошення імпічменту Трампу. "Президент зізнався в тому, що закликав українського президента вчинити дії, які були б для нього політично корисними", – заявила вона.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".

На брифінгу із Трампом Зеленський заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.

27 вересня Джуліані заявив, що йому надали прямі докази втручання України у вибори президента США.

Представники Байдена заявили, що адвокат поширює "завідомо неправдиві і вже спростовані теорії" в інтересах Трампа.