Джуліані передумав їхати в Україну
Особистий адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані, який мав намір їхати в Київ для зустрічі з новообраним президентом Володимиром Зеленським, заявив, що побоюється зустрічі в Україні з ворогами президента США.
Особистий адвокат Дональда Трампа Рудольф Джуліані в коментарі телеканалу Fox News заявив, що скасовує поїздку в Київ через побоювання потрапити в групу людей, які є ворогами президента США, "а в деяких випадках ворогами Сполучених Штатів".
Джуліані зазначив, що дізнався цю інформацію від "двох дуже надійних людей".
Адвокат Трампа підкреслив, що в оточенні новообраного президента України є людина, яку, за його словами, було визнано причетною до допомоги демократам під час передвиборчої кампанії у США у 2016 році.
Він заявив, що може назвати прізвище одного з тих, хто у 2016 році допомагав демократам, публікуючи дані "підробленої амбарної книги", а зараз нібито перебуває в оточенні нового президента: це позафракційний народний депутат Сергій Лещенко.
За словами Джуліані, він має намір "відступити і просто спостерігати", як розслідують справу компанії Burisma, де працював син екс-віце-президента США Джо Байдена.
10 травня The New York Times написала, що Джуліані заявив про намір вирушити до Києва для зустрічі із Зеленським, щоб переконати продовжити розслідування, яке може принести користь Трампу. За даними видання, мотивація адвоката Трампа полягає в тому, щоб спробувати дискредитувати розслідування спеціального адвоката Роберта Мюллера, зруйнувати справу проти політтехнолога Пола Манафорта і потенційно нашкодити Байдену.
Про документи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів стало відомо наприкінці травня 2016 року. Як повідомив генерал Служби безпеки України Віктор Трепак, ці матеріали свідчать про систему підкупів і фальсифікацій, які супроводжували прихід до влади Віктора Януковича і його оточення.
Частину цих документів опублікували Лещенко і головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва-Боровик.
У березні генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю телевізійній версії американського видання The Hill натякнув, що звільнення колишнього генпрокурора Віктора Шокіна у 2016 році було пов'язаним зі справою компанії Burisma, де працював син тодішнього віце-президента США Джо Байдена Гантер.
Компанією Burisma володів міністр екології часів президентства Віктора Януковича Микола Злочевський. Після подій 2014 року Генпрокуратура почала розслідувати можливі кримінальні порушення з боку компанії.
У 2016 році Байден-старший вимагав звільнити Шокіна, погрожуючи, що США не виділять Україні $1 млрд кредитних гарантій.
За словами Луценка, у справі були матеріали про те, що члени ради директорів Burisma, до якої входив син Байдена, отримали $17 млн. Це не означає, підкреслив глава ГПУ, що вони знали про "темне походження" цих грошей.
В останні дні роботи Шокіна одну з трьох справ ГПУ щодо Burisma передали в Національне антикорупційне бюро, яке з перших днів існування отримувало підтримку посольства США, стверджує Луценко. У НАБУ, за його словами, провадження закрили.
25 квітня Байден-старший оголосив про намір брати участь у виборах президента у 2020 році. Згідно з даними опитувань, він випереджає за популярністю чинного президента Трампа.
2 травня The New York Times написала, що команда Трампа підштовхувала Луценка до розслідування діяльності Байдена-молодшого в Україні, щоб використовувати це проти Байдена-старшого.