"TheБабель": Заяви Луценка про Йованович з'явилися після його зустрічі з адвокатом Трампа Джуліані

Джуліані зустрічався з Луценком за два місяці до українських виборів
Фото: ЕРА

У січні генпрокурор України Юрій Луценко зустрічався з особистим адвокатом президента США Дональда Трампа Рудольфом Джуліані. Заяву зі звинуваченнями посла Сполучених Штатів в Україні Марі Йованович у політичній корупції глава ГПУ зробив незабаром після цієї розмови, пише "theБабель".

Із 25-го до 28 січня генеральний прокурор Юрій Луценко перебував у Сполучених Штатах, де зустрічався з особистим адвокатом президента США Дональда Трампа, колишнім мером Нью-Йорка Рудольфом Джуліані. Про це повідомляє "theБабель".

На запитання видання про мету зустрічі Луценко відповів: "Він – екс-прокурор, нам є про що поговорити. Це не перша наша зустріч".

Заяву зі звинуваченнями посла Штатів в Україні Марі Йованович у втручанні у справи української правоохоронної системи Луценко зробив незабаром після цієї зустрічі. Як розповідають джерела "theБабель", це була спроба вирішити відразу дві проблеми: налагодити стосунки з американським президентом, виступивши проти ставленика демократів Йованович, і заодно послабити позиції або зовсім позбутися недружнього посла.

Версію про те, що звинувачення на адресу Йованович – спроба помирити двох президентів, побічно підтвердив сам Луценко в розмові з виданням.

"На цих виборах для мене головна мета – НАТО. Це можливо за тісних відносин двох президентів. Усе, що цьому заважає, треба прибрати", – заявив генпрокурор.

В опублікованому 20 березня інтерв'ю американському сайту The Hill генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що під час першої зустрічі з ним посол США в Україні Йованович передала йому перелік осіб, щодо яких не можна проводити розслідування. Діалог із посольством США відбувся у зв'язку з розслідуванням справи про розтрату технічної допомоги американського уряду на суму $4 млн, яку було призначено Генпрокуратурі України, але у відомство вона так і не надійшла, розповів Луценко.

Спікер Луценка Лариса Сарган заявляла, що у списку були прізвища народних депутатів, але відмовилася їх назвати.

У коментарі The Hill представник Державного департаменту США назвав "відвертою фальсифікацією" твердження Луценка про передання йому послом списку людей, яких нібито не дозволено переслідувати. Речник Держдепу додав, що одразу після Революції гідності 2014 року Штати підтримували фундаментальну реформу сфери юстиції України, проте, коли "політична воля для справжніх реформ у кількох генпрокурорів, що змінювали один одного, виявилася недостатньою", грошову допомогу спрямували на "продуктивніші проекти".

У посольстві США в Україні повідомили, що заяви Луценка не відповідають дійсності і мають на меті підірвати репутацію посла Йованович.

24 березня Дональд Трамп – молодший, син президента США, закликав зняти посла в Україні Йованович із посади через її критичні зауваження на адресу Білого дому.