Рябошапка заявив, що Богдан у листі Гройсману "нагадав" про необхідність внести подання на звільнення Кличка з посади голови КМДА
Заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка заявив, що згідно із законодавством, керівників місцевих держадміністрацій призначає президент за поданням прем'єр-міністра на строк повноважень президента. Він сказав, що в листі до глави уряду Володимира Гройсмана керівник Офісу президента Андрій Богдан "нагадав", що той передав подання на звільнення всіх голів місцевих адміністрацій, окрім голови Київської міськдержадміністрації Віталія Кличка. Рябошапка закликав не політизувати це питання.
Керівник Офісу президента України Андрій Богдан надсилав до Кабміну лист "із нагадуванням" про необхідність внесення подання на звільнення голови Київської міської держадміністрації Віталія Кличка. Про це журналістам 24 липня повідомив заступник керівника ОПУ Руслан Рябошапка, пише пресслужба президента.
"Це було нагадування від Богдана прем'єр-міністру України [Володимиру Гройсману] про те, що необхідно внести подання про звільнення голови КМДА Кличка. Відповідно до закону України "Про місцеві державні адміністрації", керівники місцевих держадміністрацій призначаються президентом за поданням прем'єр-міністра на термін повноважень президента. Кличко був призначений головою КМДА попереднім президентом у червні 2014 року. Відповідно, прем'єр-міністр має виконати вимогу закону і внести подання про його звільнення", – сказав Рябошапка.
Він заявив, що Гройсман вніс подання на звільнення всіх голів місцевих адміністрацій, окрім Кличка. Рябошапка висловив надію, що це буде зроблено найближчим часом, і закликав не політизувати питання.
"Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика в тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?" – додав заступник керівника ОПУ.
В опублікованому 1 липня інтерв'ю "РБК-Україна" глава Офісу президента України Андрій Богдан заявив, що чутки про його бажання розділити повноваження мера Києва і голови КМДА небезпідставні. "У мене є домовленість... що мер Києва демонструє відкриту, чесну, продержавну позицію в економічних і політичних питаннях і в інтересах громадян міста Києва... І тоді ми приймемо кадрове рішення щодо нього", – сказав він.
10 липня під час зустрічі з Кличком президент України Володимир Зеленський підтвердив намір розділити повноваження обраного киянами мера і голови Київської міської державної адміністрації.
Кличко заявив, що позбавлення обраного мера виконавчих повноважень – це повернення методів управління часів президента-втікача Віктора Януковича і позбавлення Києва самоврядування. "Якщо так потрібно мати у столиці "свого" мера, нехай відбудуться дострокові вибори і нехай кияни оберуть того, кому довіряють", – сказав Кличко.
24 липня спікер українського прем'єр-міністра Володимира Гройсмана Василь Рябчук заявив, що Офіс президента України просить Кабінет Міністрів внести подання на звільнення Кличка з посади голови КМДА. "Таке звернення є, зараз воно обробляється в установленому порядку", – зазначив Рябчук.
Спікерка Кличка Оксана Зінов'єва заявила, що у КМДА не надходила інформація про ініціативу Офісу президента звільнити Кличка з посади голови адміністрації.
У 2003 році Конституційний Суд України вирішив, що КМДА має очолювати особа, яку було обрано міським головою. У листопаді 2010 року четвертий президент України Віктор Янукович розділив ці посади, унаслідок чого мера Леоніда Черновецького на посаді голови міськадміністрації замінив Олександр Попов. У 2014 році, після перемоги Кличка на виборах міського голови Києва, п'ятий президент Петро Порошенко призначив його головою КМДА.