Sociopath: Вандальна акція "Нового вогню" знищила можливість реставрації графіті на Грушевського
Автор графіті часів Революції гідності на стінах будинку на вулиці Грушевського в Києві Sociopath заявив, що не відновлював малюнків, оскільки чекав законного дозволу на це.
Автор знищених графіті часів Євромайдану Sociopath назвав відновлення малюнків 14 жовтня організацією "Новий вогонь" вандалізмом.
"Вчорашня новина найсумніша в історії з “іконами революції”. Навіть після доценків і рабіновичів залишалася можливість реставрації автентичних символів революції, і тепер їх дії виглядають менш глумливими ніж ті, що змусили фасад на Грушевського сьогодні виглядати таким спаплюженим. Найсумніше те, що вандальна акція організації “Новий вогонь” остаточно знищила можливість будь-яких реставраційних робіт з відновлення оригінальних майданівських символів і показала, наскільки великим є бажання самопіару вкупі з людською дурістю, якій чомусь так сліпо потакають", – написав він у Facebook.
За словами художника, "нанесені плями не мають нічого спільного зі справжніми революційними символами".
"Сподіваюся, на цей раз самовільні дії Дмитра Різниченка і компанії на роль відновлювачів історичної пам'яті не залишаться поза увагою правоохоронних органів, а їх творчі недопотуги будуть засуджені громадськістю, яка не дозволить маніпулювати собою", – заявив він.
Sociopath зазначив, що не "самоусунувся" від відновлення графіті, а діяв у межах правового поля.
"Я не знаходжу цензурних слів, коли такі персонажі, базуючись на досить сумнівних висновках, беруть на себе відповідальність говорити і вирішувати за мене. Спираючись на мою відмову брати участь у його дешевій спробі піару, Дмитро заявив, що я “самоусунувся”. Але, схоже, це згаданий персонаж самовисунувся, і мені дуже прикро, що усі українські ЗМІ тиражують брехню і вводять в оману самих себе і всю Україну. Як би мені не хотілося відновити “ікони революції” тут і зараз, навіть у 2014-му я погоджував створення усіх своїх робіт на Майдані зі штабом Революції", – написав автор графіті.
Він додав, що триває слідство за фактом знищення малюнків, а також процес отримання законних дозволів на їх відновлення.
Під час Революції гідності на фасаді магазину "Емпоріум" на Грушевського з'явилися графіті із зображенням Тараса Шевченка, Івана Франка й Лесі Українки.
2 вересня 2017 року журналістка Тетяна Висоцька повідомила, що їх стерли.
3 вересня біля "Емпоріуму" пройшла протестна акція. Активісти розбили двері магазину, розмалювали вікна, закидали будівлю яйцями й підпалили автомобільні шини. Після цього господар "Емпоріуму" Ігор Доценко заявив, що магазин закрито.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом знищення графіті.
Група художників збиралася 4 вересня взятися за відновлення малюнків, однак автор стертих графіті, художник Sociopath, заявив, що трафарети у нього і що він сам відновить графіті, коли "ситуація набуде правильного розвитку". Пізніше Sociopath повідомив, що домовився про проведення реставрації з міністром культури Євгеном Нищуком.
5 вересня Нищук заявив, що Міністерство культури буде клопотати про надання графіті статусу національної пам'ятки.
13 жовтня громадська організація "Новий вогонь" заявила, що Sociopath "виявився справжнім соціопатом" і відмовився брати участь у відновленні малюнків, а влада не ухвалила жодного рішення щодо них, тому активісти вирішили відновити графіті самостійно. Нові "ікони революції" з'явилися на стінах будинку на вулиці Грушевського 14 жовтня.