Рабінович про графіті з ним на Грушевського: Не виключаю, що це в безсилій злобі зробив хтось з Опозиційного блоку
Нардеп Вадим Рабінович, обраний за списком Опозиційного блоку, заявив, що він та його партія "За життя" не мають стосунку до графіті, які з'явилися на стінах будинку на вулиці Грушевського в Києві 4 жовтня.
Народний депутат України Вадим Рабінович, обраний за списком Опозиційного блоку, у Facebook заявив про непричетність до появи зображень із його символікою партії "За життя" на місці зафарбованих графіті часів Євромайдану на стінах будинку на вулиці Грушевського в Києві.
"Мені не відомі джерела походження тієї дурної і підлої провокації, яку хтось намалював на вулиці Грушевського. Не виключаю, що це в безсилій злобі зробив хтось з "Опозиційного блоку", який я критикував і критикую за зраду інтересів виборців. Тим паче, що такими провокаційними графіті вони бавилися у своєму "регіональному" минулому. Жодного стосунку до цього ні я, ні партія "За життя" не маємо", - написав він.
Він також попросив поліцію "розібратися з цією обурливою провокацією".
Під час Революції гідності на фасаді магазину "Емпоріум" на Грушевського з'явилися графіті із зображенням Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесі Українки.
2 вересня 2017 року журналістка Тетяна Висоцька повідомила, що їх стерли.
3 вересня біля "Емпоріуму" пройшла протестна акція. Активісти розбили двері магазину, розмалювали вікна, закидали будівлю яйцями і підпалили автомобільні шини. Після цього власник "Емпоріуму" Ігор Доценко заявив, що магазин закрито.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом знищення графіті.
Група художників збиралася 4 вересня розпочати відновлення малюнків, однак їх автор, художник Sociopath, заявив, що трафарети у нього і що він сам відновить графіті, коли "ситуація набуде правильного розвитку". Пізніше Sociopath повідомив, що домовився про проведення реставрації з міністром культури Євгеном Нищуком.
5 вересня Нищук заявив, що Міністерство культури буде клопотати про надання графіті статусу національного пам'ятника.
4 жовтня на фасаді будівлі на вулиці Грушевського, 4 у Києві з'явилися схожі за стилістикою графіті, але із зображенням Рабіновича. На трьох графіті зображено Рабіновича з пов'язкою на обличчі, у будівельній касці і в захисній масці. Нижче нанесено назву його партії – "За життя".