У пансіонаті "Джерело" під Києвом за рішенням суду вимкнули електрику

Пансіонат непридатний для проживання, будівля наразі в аварійному стані, а системи електро-, водо-, та теплопостачання потребують термінового ремонту, зазначили в адміністрації
Фото: Пансионат "Джерело" / Facebook

Директор пансіонату повідомив, що переселенцям з окупованих районів Донбасу і Криму не раз пропонували інші варіанти для проживання, але вони не погодилися переїжджати, а у вересні Держслужба з надзвичайних ситуацій виявила у "Джерелі" 56 порушень пожежної безпеки.

ТОВ "Джерело Пущі-Водиці" обмежить електропостачання пансіонату "Джерело" під Києвом, де живуть переселенці з окупованих районів Донбасу і з анексованого Криму, таке рішення ухвалив 26 листопада Окружний адміністративний суд міста Києва, повідомила у Facebook 26 грудня адміністрація пансіонату.

"Це рішення є вимушеним і пов'язане з необхідністю гарантувати безпеку життя і здоров'я людей, що перебувають на території пансіонату. Судове рішення передбачає цілковите від'єднання пансіонату від електропостачання до усунення 56 порушень, виявлених перевіркою ГУ ДСНС у місті Києві. У межах цієї перевірки у вересні 2019 року фахівці ДСНС надали ризику виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій найвищої категорії. Перевірку спричинив, зокрема, трагічний випадок, що стався в пансіонаті "Джерело" наприкінці 2018 року. Тоді в одній із кімнат пансіонату через несправність систем електропостачання сталася пожежа і загинув один із його мешканців-переселенців", – ідеться в повідомленні.

В адміністрації зазначили, що із 2014 року територія пансіонату зайнята переселенцями із Криму, Донецької та Луганської областей, від початку військових дій на території України в пансіонаті мешкало понад 180 осіб.

"Ми завжди повною мірою розуміли важливість проблеми тимчасово переміщених громадян і тому протягом цього часу робили все можливе, щоб допомогти переселенцям адаптуватися до нових умов життя. У 2015 році під керівництвом начальника управління з питань надзвичайних ситуацій департаменту міського благоустрою та охорони довкілля КМДА Ткачука було організовано поїздку представників мешканців пансіонату "Джерело" у міста Кривий Ріг, Нікополь і Павлоград із метою ознайомлення з розміщенням у модульних містечках, однак охочих змінити місце проживання не знайшлося. Також у 2016 році департамент соціальної політики організував інформаційний пункт для вибору варіантів зміни місця перебування на території України (Харків, Запоріжжя, Дніпро, Кривий Ріг, Нікополь, Павлоград), проте жоден із варіантів, окрім надання житла в місті Київ, мешканців пансіонату не цікавив", – підкреслили у "Джерелі".

Керівництво пансіонату також ініціювало безкоштовне надання мешканцям пансіонату земельних ділянок у Київській області та можливість переїзду у приміщення, пристосовані для постійного проживання, але більшість переселенців переїжджати знову відмовилася.

"За п'ять років мешканці довели стан інфраструктури та будівлі пансіонату до критичного рівня. На жаль, протягом усього цього часу у співробітників ТОВ "Джерело Пущі-Водиці" не було можливості контролювати стан електричних мереж пансіонату через протидію людей, які живуть на його території. Водночас незалежні експертизи, проведені, зокрема, департаментом соціальної політики КМДА, підтвердили, що пансіонат непридатний для проживання, будівля наразі в аварійному стані, а системи електро-, водо-, та теплопостачання потребують термінового ремонту. Частково це пов'язано з розкраданням інфраструктури пансіонату його мешканцями. Незважаючи на описану трагедію, ситуація до сьогодні лише посилилася. Усі наші спроби знайти порозуміння з мешканцями-переселенцями і забезпечити цілковите усунення недоліків, щодо яких зробили зауваження після перевірок ГУ ДСНС, залишаються безуспішними", – заявили в пансіонаті.

Територія пансіонату на сьогодні є небезпечною для проживання, тому суд ухвалив рішення вимкнути електропостачання, підсумували в адміністрації установи.