Дітям, не щепленим від кору, на місяць заборонять відвідувати школи в Києві – Держпродспоживслужба

Протягом 11 місяців 2017 року в Україні на кір захворіло 3382 людини
Фото: ЕРА

Головним чинником, що сприяє захворюваності на кір, є низький рівень вакцинації серед населення, водночас у медичних установах Києва є достатня кількість вакцин, заявив глава столичного управління Держпродспоживслужби Олег Рубан.

Не щепленим від кору дітям заборонять на місяць відвідувати дитячі колективи в Києві. Про це телеканалу "Прямий" заявив начальник Головного управління Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів (Держпродспоживслужби) в місті Києві Олег Рубан.

"Хочу нагадати, що, згідно із законом України про запобігання інфекційним захворюванням, діти без щеплення проти кору не допускаються до навчально-виховного процесу", – сказав Рубан.

Він також повідомив, що 10 січня на нараді Держпродспоживслужби ухвалили рішення заборонити невакцинованим дітям відвідувати організовані колективи.

"Сьогодні було надане доручення щодо впровадження жорстких заходів у всіх організованих колективах – ці заходи будуть проводитися протягом місяця. Перш за все, це інформаційна робота. По-друге, це, на жаль, недопуск дітей, які не щеплені", – додав Рубан.

Він підкреслив, що в лікувальних закладах столиці є достатня кількість вакцин КПК (комплексна вакцина від кору, краснухи і паротиту).

Рубан уточнив, що станом на 9 січня 2018 року в Києві зареєстровано 54 випадки кору, більшість хворих – діти. За його словами, жодна дитина не була щеплена. Рубан також акцентував, що головним чинником, який сприяє захворюваності, є низький рівень вакцинації серед населення.

У листопаді 2016 року Всесвітня організація охорони здоров'я попереджала про можливу епідемію кору в Україні через низький рівень вакцинації дітей.

У червні 2017 року заступник міністра охорони здоров'я України Оксана Сивак заявляла, що в Україні досить вакцини проти кору, щоб зробити щеплення дітям. Водночас вона зазначила, що МОЗ працює над тим, щоб закупити такі вакцини для дорослих.

Протягом 11 місяців 2017 року в Україні на кір захворіло 3382 людини, повідомили у Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.

Лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський прогнозує, що у 2018 році кількість українців, хворих на кір, може перевищити 40 тис.

Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості. Основні симптоми хвороби – висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, а також кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип на шкірі і загальна інтоксикація. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом, нестійкий до дії факторів навколишнього середовища, за кімнатної температури інактивується через три–п'ять годин.