Київ ризикує не отримати 1 млрд грн від Світового банку на транспорт – Нефьодов
Київ може не отримати кредиту в розмірі 1 млрд грн від Світового банку на розвиток громадського транспорту, тому що Київська міська державна адміністрація і Мінфін не оформили потрібних документів, заявив депутат Київської міськради Максим Нефьодов. Про це він написав у Facebook.
"Щоб отримати ці гроші, треба погодження Міністерства фінансів щодо державних гарантій на ці гроші. Такого погодження досі немає, судячи з відповіді Мінфіну, тому що досі КМДА не змогла сформувати коректну заявку на надання державних гарантій", – заявив Нефьодов.
Депутат вважає, що "рано чи пізно ця гра в м'яч Світовому банку банально набридне, і Київ залишиться сам на сам у вирішенні транспортної проблеми".
Ці гроші мають скерувати на продовження до Вокзальної площі та Палацу Спорту Борщагівської лінії швидкісного трамвая. Також за гроші Світового банку мають розробити обґрунтування і проєкт лінії метро або швидкісного трамвая на Троєщину (з перспективою отримання кредиту на будівництво).
У квітні 2017 року ЗМІ повідомляли, що китайська компанія China Railway International Group (CRIG) зацікавилася будівництвом у Києві Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену на житловий масив Вигурівщина – Троєщина. Передбачали, що гілка буде майже повністю наземною.
У травні того самого року заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник повідомив, що нова гілка метро "Троєщина – Вокзальна" в Києві матиме 14 станцій, три з яких зроблять пересадковими.
У жовтні 2018 року мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження, згідно з яким із 2018-го до 2020 року потрібно розробити для цього проєкту документацію, провести її експертизу і затвердити. Але за рік міський голова зазначив, що не може нічого обіцяти стосовно строків будівництва лінії метро на Троєщину.
У червні 2019 року Світовий банк і КМДА підписали договір про розвиток швидкісного коридору на Троєщину, повідомляли на сайті КМДА. Інституція СБ мала надати консультації щодо розроблення техніко-економічного обґрунтування і, за даними "Хмарочоса", подати грант на розроблення ТЕО вартістю приблизно $1 млн. Також Світовий банк розглядав можливість надання кредиту на реалізацію цього проєкту. Основним донором мала стати одна з груп Світового банку – Міжнародна фінансова корпорація.