Київська міськадміністрація оскаржить рішення суду про перейменування проспекту Бандери
Київська міська державна адміністрація (КМДА) готує апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) щодо скасування перейменування Московського проспекту на проспект Бандери. Про це КМДА повідомила у своєму Telegram-каналі 11 лютого.
Міська влада Києва готує апеляційну скаргу щодо скасування перейменування вулиці Баумана на вулицю Януша Корчака, вулиці Кутузова на вулицю Генерала Алмазова, вулиці Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка та провулку Кутузова на провулок Євгена Гуцала.
Рішення ОАСК від 28 січня 2021 року про перейменування проспекту Бандери ще не набуло чинності, додали у КМДА.
ОАСК скасував рішення Київради від 7 липня 2016 року про перейменування вулиць міста. У позові до Київради від громадської організації "Громадський контроль і порядок" ідеться про сумніви у правомірності процедури підрахунку голосів під час голосування за зміни назв вулиць Кутузова, Суворова, провулка Кутузова і проспекту Московського.
Позивачі підкреслювали, що зазначені назви відсутні у списку для перейменувань, підготовленому Українським інститутом національної пам'яті, а Київрада перейменовувала вулиці без передбаченого законодавством громадського обговорення. Також у позивача були претензії до порядку оприлюднення рішення Київради.
9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. Ними заборонено радянську символіку і засуджено комуністичний режим. 15 травня 2015 року закони підписав тодішній президент України Петро Порошенко, а 21 травня того самого року вони набули чинності.
Відповідно до закону, мали перейменувати всі вулиці й населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також демонтувати пам'ятники тоталітарної епохи.