Кличко спрогнозував строк локдауну у Києві: Піку захворюваності на COVID-19 ми ще не досягли
За його словами, строк локдауну у Києві залежатиме від динаміки захворюваності та заповнюваності ліжок для хворих на коронавірусну інфекцію у медустановах столиці.
"Попередньо всі кажуть, що все це може тривати впродовж місяця. Якщо протягом двох-трьох тижнів ми будемо бачити динаміку, яка буде знижуватися, якщо ми підійдемо до ключових критеріїв, які будуть підходити для "помаранчевої" зони, відповідно до цього будемо приймати рішення і пропонувати знизити статус до "помаранчевої" зони… Але, на жаль, на сьогодні поки що такої тенденції немає, – сказав Кличко. – І вірусологи кажуть, що піку ми ще не досягли".
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні від початку епідемії підтвердили майже 2,94 млн випадків COVID-19, померло понад 68 тис. людей. У Києві за останні 24 години виявили 495 випадків коронавірусної інфекції (загалом – приблизно 260 тис.), зазначив у Facebook Кличко.
У країні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня очільник МОЗ Віктор Ляшко.
Нині в Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
21 вересня Держкомісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні запровадила "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.
Відтоді до "червоної" зони карантину перейшло 15 областей: Херсонська (з 15 жовтня), Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська (з 18 жовтня), Сумська (з 23 жовтня), Рівненська, Миколаївська (з 26 жовтня), Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська (з 30 жовтня).
Із 1 листопада до "червоної" зони епідемічної небезпеки перейшов Київ. У столиці заборонили роботу закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, а також проведення масових заходів. Обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів закладів (заходів) будуть вакцинованими проти COVID-19.
Громадський транспорт працює, але у пасажирів вибірково перевіряють наявність ПЛР-тестів або COVID-сертифікатів спеціальні групи правоохоронців.
Учні 1–11-х класів – на дистанційному навчанні з 1 листопада до покращення епідемічної ситуації у місті, казав мер. Дитячі садочки зможуть працювати, якщо проти коронавірусу вакциновано 100% персоналу.