Невиконання робіт і неякісні матеріали. Прокуратура та поліція Києва розслідують розкрадання грошей на ремонті укриттів

У 20222023 роках на укриття в Києві виділили 1,2 млрд грн
Фото: Київська міська прокуратура / Telegram
Київська міська прокуратура і міська поліція розслідують факти розкрадання бюджетних грошей, виділених на ремонт укриттів у столиці. Про це 2 червня повідомила пресслужба міської прокуратури.

За даними КМДА, у 20222023 роках на укриття виділили 1,2 млрд грн, нагадали у прокуратурі.

Співробітники органів місцевого самоврядування "у змові з підрядниками" могли заволодіти грошима, заявили у прокуратурі.

"У межах слідства зібрано докази, які підтверджують злочинні дії та змову замовників робіт з переможцями тендерів, направлені на розтрату та заволодіння бюджетними коштами під час реконструкції об'єктів укриття", – ідеться в повідомленні.

Розслідування ведуть за ст. 191 і ст. 366 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем та службове підроблення).

"Зокрема, під час проведення огляду лише одного з об'єктів цивільного захисту у Святошинському районі правоохоронці із залученням експертів зафіксували факти невиконання робіт у повному обсязі, незадовільне їх виконання, використання неякісних легкозаймистих, пожежонебезпечних матеріалів із завищенням їхньої вартості на понад 1 млн грн", – повідомили у прокуратурі.

За аналогічними фактами розкрадання бюджетних коштів під час ремонту об'єктів цивільного захисту здійснюють досудове розслідування, ідеться в матеріалі.

Станом на вечір п'ятниці прокурори та представники поліції Києва оглянули 15 об'єктів.

Мер Києва Віталій Кличко зі свого боку заявив у Telegram, що грошима, які минулого і цього року виділили з міського бюджету на облаштування укриттів, розпоряджаються районні державні адміністрації, а відповідають за реалізацію – голови районів.

Він уточнив, що 2022 року на укриття з бюджету виділили 320 млн грн, цьогоріч – понад 900 млн грн.

"На сьогодні використання коштів  украй незадовільне. У кінці червня підіб’ємо підсумки використання коштів на облаштування укриттів", – повідомив він і нагадав, що з 10 очільників районів у Києві дев'ятеро – представники керівної партії "Слуга народу".

Коментуючи трагічний випадок у Деснянському районі Києва, де цього тижня загинуло троє людей, які не змогли потрапити в укриття, Кличко наголосив, що відповідальність за це лежить на всіх.

"Відповідальність – спільна. Усіх служб і моя як мера міста. Але також хочу нагадати, що голів районів столиці призначає президент за поданням уряду. Мер столиці не може не те що звільнити голову району, а навіть винести йому догану! Керівник Київської міської військової адміністрації призначений Офісом президента. Це якщо про спільну і справедливу відповідальність", – написав Кличко. 

Контекст:

У ніч на 1 червня російські окупанти обстріляли Київ балістичними ракетами "Іскандер-М" і крилатими "Іскандер-К". Усі 10 ракет сили протиповітряної оборони збили, повідомили в Повітряних силах ЗСУ.

Уламки ракет упали у кількох районах Києва, зокрема біля поліклініки у Деснянському районі. Унаслідок атаки, за останніми даними, у різних районах міста поранення дістало 16 осіб. Біля поліклініки загинуло троє людей (серед них дев'ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття.

Чоловік однієї із загиблих розповів, що уламки впали в той час, коли він шукав охоронця поліклініки, щоб той відчинив бомбосховище. Водночас у Деснянській райдержадміністрації стверджують, що центральний вхід у поліклініку, де розташоване укриття, був відчинений, і туди сховалися деякі люди.

Поліція розпочала розслідування через зачинене укриттяЗатримали охоронця поліклініки і трьох посадовців. 2 червня їх повідомили про підозру. Першому заступнику Деснянської РДА, директору медзакладу та його заступнику інкримінували ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки), охоронцю – ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) Кримінального кодексу України.

Кличко звернувся до Кабінету Міністрів і запропонував усунути від виконання обов'язків голову Деснянської районної адміністрації Дмитра Ратнікова. Мер заявив, що відповідальними за роботу укриттів є керівники установ, де розташовані ці укриття, а також очільники районів

Президент України Володимир Зеленський на запитання журналістів про те, хто відповідатиме за трагедію, відповів: "Може бути нокаут". У такій відповіді ЗМІ й експерти побачили натяк на Кличка, який до політичної кар'єри був боксером.