"Порівняли мирний Відень зі столицею країни, яка воює". Черненко прокоментував рейтинг міст від The Economist
В оприлюдненому рейтингу від The Economist міста оцінювали, зокрема, за критеріями безпеки й стабільності, тому не дивно, що Київ опинився серед інших міст, що воюють, написав у своєму Facebook народний депутат VIII скликання Олександр Черненко. Він додав, що водночас є питання до "своїх" українських діячів, які коментують цей рейтинг, критикуючи мера столиці Віталія Кличка, Київ і Україну загалом.
"The Economist вийшов з "рейтингом" найкращих і найгірших міст для життя. Оцінював за різними критеріями, у тому числі і стабільністю та безпекою. Правда, не всі кияни змогли відразу цей рейтинг прочитати через тривоги й відключення світла. Але рейтинг видався "знатним": столиця воюючої України опинилася в останній десятці. Поруч з іншими містами країн, які занурені у війни. Перші ж місця посів мирний Відень, за ним – Копенгаген, Цюріх, Мельбурн і Калгарі з Женевою", – зазначив Черненко.
Він підкреслив, що в "рейтингу" від The Economist порівнюють життя в мирному Відні й у столиці України, яка воює.
"Дивно, що до Києва за критерієм стабільності й безпеки не долучили, наприклад, Харків, який росіяни щодня нищать КАБ, або Одесу, яку щодоби атакують Shahed і ракетами", – іронізує нардеп.
Черненко наголосив, що державні діячі, які через цей рейтинг критикують мера Києва, працюють проти киян і країни загалом.
"Питання тут виникають не стільки до видання, яке підігнало всі міста під одні критерії, скільки до "своїх" українських діячів, які смакують цей рейтинг, "накидуючи" на Кличка, столицю й Україну загалом. "Чим гірше – тим краще", – десь така логіка в деяких людей від влади, які працюючи проти Кличка й киян, працюють проти країни в цілому", – підкреслив Олександр Черненко.
Контекст:
26 червня The Economist опублікував рейтинг найбільш придатних для життя міст світу. Перші три місця посіли Відень, Копенгаген і Цюрих. Київ опинився на 165-й позиції зі 173.