Пожежа на Осокорках знищила 10,4 га рослинності й завдала збитків на пів мільйона гривень – звіт комісії Київради
За оцінками екологів, унаслідок пожежі на території екопарку "Осокорки" вигоріло 10,4 га рослинності, а сума збитків становить 499,9 тис. грн. Про це повідомив представник департаменту захисту довкілля й адаптації до змін клімату КМДА на засіданні екологічної комісії Київради 12 березня, яке транслювали на YouTube-каналі відомства.
Звіт екологів також засвідчив, що займання на території екопарку сталося в чотирьох осередках.
На запитання про те, хто мав охороняти екопарк, представник департаменту охорони довкілля зазначив, що згідно з рішенням від 2019 року про створення заказника "Осокорківські луки", функцію охорони було покладено на комунальне об'єднання "Київзеленбуд".
Однак у 2023 році департамент подав зміни до цього рішення, щоб охороною займалося комунальне підприємство з утримання зелених насаджень Дарницького району, наразі рішення ще не ухвалили.
"Відповідального немає", – прокоментувала це пояснення депутатка Київради Юлія Лимар.
Також з доповіді стало відомо, що досі не визначено чіткі межі земельної ділянки заказника "Осокорківські луки" і, відповідно, його не внесено до кадастру. Профільна комісія Київради дала протокольне доручення департаменту зробити це у 2024 році.
Контекст:
Як пише "Радіо Свобода", активісти пропонують створити природний парк замість забудови південних Осокорків у Києві. Ідеться про будівництво ЖК "Патріотика" – його девелопером був банк "Аркада", у серпні 2020 року Нацбанк зарахував його до неплатоспроможних. "Столиця груп" мала добудувати житло ошуканим інвесторам. Проте активісти називають цю забудову незаконною й улітку через це зверталися до Офісу генпрокурора. У "Столиця груп" заявляли, що мають усі необхідні дозволи.
Увечері 5 березня сталася пожежа на Осокорках. Приблизно опівночі у ДСНС повідомили про ліквідацію займання.
У громадській організації "Екопарк "Осокорки" заявили про підпал. Активісти вважають, що пожежу влаштували забудовники зі "Столиця груп", "щоб потім легше було розширювати забудову".