"Проліт через всю історію". Організатори композиції на алеї Небесної сотні розкрили її задум
"Організатори розповіли, що для постановки планувалося обладнати локації, присвячені періоду Київської Русі, козацтва, жахіттям Голодомору, Чорнобильській трагедії, 1991-му – року проголошення незалежності, перемогам українських спортсменів на світових першостях та усім революціям, що сталися в Україні за 30-річну історію її незалежності", – зазначає агентство.
За словами організаторів, кімнати з "радянським інтер'єром" – це звичайна квартира української сім'ї 1991 року, де по телевізору вся сім'я дивиться трансляцію з Верховної Ради, в якій проголошують Акт незалежності України. В іншій кімнаті уболівальник зі сльозами на очах радіє історичній перемозі київського "Динамо". А поруч з імпровізованими автоматами з газованою водою звучить легендарна "Червона рута".
"Одним із ключових і найбільш емоційних моментів мала стати реконструкція трагічних подій Революції гідності 2013–2014 років", – запевнили у коментарі.
А вулицю Інститутську вибрали, щоб підкреслити її значення для історичної пам'яті українців.
Організатори стверджують, що в КМДА були в курсі концепції постановки, оскільки на численних нарадах був постійно присутній один із заступників мера Києва Віталія Кличка, який жодних заперечень не мав і запевняв, що ніякі додаткові дозволи не потрібні.
Контекст:
17 серпня в Києві на вулиці Інститутській почали встановлювати декорації до Дня Незалежності. Інсталяція мала символізувати шлях українців до проголошення незалежності – з часів Трипілля до сучасності.
Однак проти такої інсталяції виступили активісти "Нацкорпусу". Вони спробували знести інсталяціїі, у них сталася сутичка з поліцією.
Кличко, який прибув на місце інциденту, заявив, що влада дозволу на встановлення таких декорацій не давала. За його словами, до Дня Незалежності на алеї Героїв Небесної сотні передбачали тільки покладання квітів.