У Києві на алеї Небесної сотні поставили радянські декорації. Їх намагалися знести активісти

На алеї, серед іншого, установили декорації радянських автоматів із газованою водою
Фото: Bohdan Kutiepov / Facebook
У Києві на алеї Героїв Небесної сотні вранці 17 серпня почали встановлювати декорації з радянським інтер'єром до Дня Незалежності України. Мер Києва Віталій Кличко заявив, що "не дозволить влаштовувати "Квартал 95", а активісти "Нацкорпусу" спробували знести інсталяцію.

Про те, що на алеї Героїв Небесної сотні встановлюють інсталяцію, одним із перших повідомив журналіст Богдан Кутєпов у Facebook. Судячи з фото, на алеї встигли встановити декорації радянських автоматів із газованою водою, ящик морозива, дитячу машинку і кімнати з радянським інтер'єром.

За словами журналіста, фанерні декорації перекривають фото розстріляних на Майдані протестувальників.

Видання "Корреспондент" уточнює, що інсталяцію було присвячено побуту українців у різні епохи.

Невдовзі до інсталяції прибули невідомі, які стали зносити декорації, відео опублікував у Telegram журналіст Андрій Павловський. За його словами, люди, які напали на інсталяцію, – це члени "Нацкорпусу".

Прибулий на місце інциденту Кличко заявив, що влада дозволу на встановлення таких декорацій не давала. За його словами, до Дня Незалежності на алеї Героїв Небесної сотні передбачено тільки покладання квітів.

"Зараз якийсь "95-й квартал" тут влаштовувати ми не дозволимо", – заявив він.

Пізніше в Telegram Кличко уточнив, що керівництво Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – музею Революції гідності підтвердило, що з ними погодили цю інсталяцію.

"Інспектор департаменту благоустрою КМДА зараз перебуває на місці й очікує від керівництва меморіалу документів, на підставі яких встановили "інсталяцію". Я вважаю, що на місці, де загинули українські патріоти, недоречні символи ностальгії за Радянським Союзом", – додав він.

Під час спроби знести декорації між представниками "Нацкорпусу" і поліцією сталися сутички, відео опублікував Павловський у Telegram. LB.ua пише, що затримали щонайменше шістьох осіб, Павловський каже про сімох.

У музеї Революції гідності повідомили, що знали про інсталяцію, про неї з ними домовилися усно. Автори запевняли, що інсталяція має символізувати шлях українців до проголошення незалежності – від часів Трипілля до сучасності.

У музеї додали, що вони не уповноважені забороняти або дозволяти такі заходи чи впливати на їх сценарії.

"Проте ми завжди звертаємо увагу організаторів на меморіальний статус алеї і дбаємо про збереження пам'яток, пов'язаних із Революцією гідності. Вважаємо, що ситуація, яка склалася, викликана насамперед відсутністю комунікації організаторів, зокрема органів влади, із громадськістю", – підкреслили в музеї.

Контекст:

Після Революції гідності і розстрілів активістів 18–20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві облаштували меморіал, щоб ушанувати пам'ять загиблих героїв Небесної Сотні. Спершу вулицю вистелили квітами, потім там стали з'являтися пам'ятники і меморіальні таблички. Від вулиці також умовно відокремили алею Героїв Небесної сотні, яку зробили пішохідною.