У мерії Києва заявили про масовану кібератаку на комунальний дата-центр

У КМДА попередили про ймовірне сповільнення і перебої в роботі міських сервісів
Фото: depositphotos.com

Системи кіберзахисту Київської міської держадміністрації 9 червня зафіксували масовану DDоS-атаку на комунальний дата-центр. Про це повідомила пресслужба столичної мерії.

пеціалісти з кібербезпеки запевняють, що всі системи захисту налаштовані та відпрацьовують навантаження згідно з регламентом. Атака може дещо вплинути на швидкість і роботу київських сервісів, можливі невеликі перебої в їхній роботі", – зазначили в релізі.

У КМДА кажуть, що персональні дані користувачів надійно захищені.

На початку червня СБУ заблокувала кібератаку спецслужб Росії на українські органи влади. У відомства масово надходили електронні листи з підміною адреси відправника. Повідомлення, зокрема, нібито від управління патрульної поліції Києва містили шкідливі вкладення.

Контекст:

2020 року, за даними Ради національної безпеки і оборони, в Україні зафіксували не менше як 1 млн кібератак. Уразливі вебсервери державних органів інфікували вірусом, який приховано робить їх елементом бот-мережі, використовуваної для DDoS-атак на інші ресурси. Системи безпеки інтернет-провайдерів визначали скомпрометовані вебсервери як джерело атак і починали блокувати їхню роботу, автоматично заносячи в чорні списки.

У січні 2021 року було зафіксовано й заблоковано 30 DDoS-атак, частина з яких була спрямована на вебресурси Офісу президента України і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, заявляла пресслужба Держспецзв'язку України.

18 лютого прессекретар СБУ Артем Дехтяренко повідомив, що сайт спецслужби зазнав потужної DDoS-атаки. РНБО 22 лютого попереджала, що зловмисники почали використовувати новий механізм кібератак на сайти сектору безпеки та оборони України. 24 лютого РНБО повідомила про кібератаки на систему документообігу держорганів вірусом, схожим на Petya.

У червні 2017 року Україна за допомогою вірусу Petya (інші різновиди – NotPetya, Petya.D, ExPetr) хакери паралізували роботу комп'ютерних мереж у банках, ЗМІ, торговельних організаціях, поштових службах, державних установах.