В'ятрович повідомив, що в Києві залишилося демонтувати 11 радянських пам'ятників і 18 пам'ятних знаків
Український інститут національної пам'яті вважає процес демонтажу пам'ятників та пам'ятних знаків у Києві незавершеним, сказав керівник відомства Володимир В'ятрович.
У Києві залишилося 29 пам'ятників і пам'ятних знаків, які підлягають декомунізації, сказав глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у коментарі сайту 44.ua.
"Інститут вважає процес демонтажу пам'ятників та пам'ятних знаків у Києві не завершеним. Станом на 20 лютого 2017 року в Києві досі не демонтували 11 пам'ятників і 18 пам'ятних знаків", – сказав він.
Зазначається, що підлягають демонтажу пам'ятник офіцерові Російської імператорської армії Миколі Щорсу, скульптурна композиція "Екіпажу бронепоїзда "Таращанець" в однойменному парку, бюст ідеолога марксизму Карла Маркса на території фабрики "Roshen", а також скульптура і меморіальна дошка радянському лідеру Володимирові Леніну. Крім цього, треба декомунізувати барельєфи більшовицьким вождям на станції метро "Вокзальна".
Декомунізація в Україні почалася навесні 2015 року. 9 квітня Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня 2015 року їх підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня вони набули чинності. У межах декомунізації влада повинна перейменувати всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом.
Згідно зі статистикою Українського інституту національної пам'яті, у 2016 році найбільше географічних назв змінили у Вінницькій області (4882), найменше – у Львівській (дев'ять). За кількістю знесених комуністичних пам'ятників лідирує Полтавська область (312, з них 174 – на честь Леніна), на останньому місці – Тернопільська (два пам'ятники, жодного на честь Леніна).