Ветерани АТО висадили дерева на березі озера Вирлиця в Києві, де планують побудувати реабілітаційний центр photo icon

Ветерани заявили, що хочуть зробити навколо Вирлиці зону відпочинку для всіх, оскільки зараз там "улюблене місце алкоголіків і наркоманів"
Фото: aspi.com.uа
У червні цього року представники ветеранських організацій зустрічалися із забудовником, який пообіцяв їм упорядкувати територію навколо озера і побудувати перший у Києві центр реабілітації ветеранів та інвалідів АТО. Ветерани стверджують, що землю намагаються привласнити, і заявляють, що будуть її відстоювати, пише 9 вересня ASPI News. Вони висадили на території навколо озера молоді дерева.

"Ми виступаємо за створення центру реабілітації для ветеранів та інвалідів АТО, який тут побудують. Нам не потрібна тут смердюча Дарницька ТЕЦ, яку давно час закрити, ми хочемо чисту та красиву набережну Вирлиці. Наскільки мені відомо, нардепи від ОПЗЖ [Ілля] Кива, [Вадим] Рабінович та [Віктор] Медведчук, які пов'язані з компанією "Будкепітал", хочуть привласнити цю землю. Але ми проти цього, позаяк реабілітаційні центри для ветеранів є в усіх країнах, які брали участь у бойових діях, – у США, у Європі. Ми воюємо вже восьмий рік, а ветеранам немає де пройти реабілітацію від ПТСР (посттравматичного стресового розладу)", – сказав Віталій Регор (позивний Джура).

Ветеран АТО Владислав Метельський (позивний Метеля) додав, що Вирлиця зараз – проблемне місце в Києві.

"Ми хочемо зробити тут зону відпочинку для всіх людей, бо наразі тут поки улюблене місце алкоголіків та наркоманів. Дуже розраховуємо, що буде побудований реабілітаційний центр для учасників бойових дій. Нікого не хвилює, що багато з наших побратимів вчиняють самогубства. Це велика проблема, про яку не прийнято говорити в нашому суспільстві. Війна залишається назавжди з ветеранами", – заявив він.

Відео: Інформагентство АСПІ / ASPI news / YouTube

Інвалід АТО Сергій Шимков (позивний Шима) також переконаний, що на озері Вирлиця потрібно створити реабілітаційний центр для ветеранів.

"Війна не проходить без сліду ні для кого. ОПЗЖ бажає тут забудувати все багатоповерхівками. Цього не буде, обіцяємо", – підкреслив учасник антитерористичної операції.

Олександр Чернишенко (позивний Берс) пояснив, чому такий реабілітаційний центр буде корисний усім учасникам бойових дій.

"Війна – це великий стрес. Кожен з учасників його переживає по-своєму. Часто, повертаючись до мирного життя, ветерани не можуть самостійно повернути свій психологічний стан у норму. Були випадки, коли молоді хлопці втрачали на війні кінцівки, і після цього вже не бачили сенсу жити далі. Часто закінчували життя самогубством. Щоб такого не було, щоб ветерани спокійно вливалися в цивільне життя та приносили користь суспільству, потрібні подібні реабілітаційні центри", – заявив Чернишенко.

Контекст:

Активісти повідомляли, що забудовник їм запропонував підписати меморандум і взяти участь у проєктуванні та будівництві центру реабілітації, а також спорудженні спортмайданчика й охороні території.