"Вимагаємо підняти вартість проїзду до 25 грн". Під Київрадою відбувається мітинг транспортників
Активісти прийшли з плакатами, на яких написано: "Наведіть порядок у цінах на проїзд", "Чесні тарифи – безпечний проїзд", "Врятуйте транспортну систему", "Краще стояти, ніж так їздити".
На Facebook-сторінці метрополітену опубліковано спільне з "Київпастрансом" звернення до влади. Транспортники пишуть про скорочення пасажиропотоку і вимушене переведення 3 тис. співробітників на чотириденний робочий тиждень. Економічно обґрунтованою вартістю проїзду в метрополітені вважають більше ніж 20 грн за одну поїздку.
"Ми бачимо два можливі шляхи розв’язання цієї ситуації: підтримка метрополітену коштом міського бюджету, на що мінімально необхідно 1 млрд 514 млн грн. Або перегляд існуючого тарифу на перевезення пасажирів. Минулий рік підприємство закінчило зі збитком у 1 млрд 175 млн грн. За прогнозами фінансистів, цього року очікується збиток у 3 млрд 421 млн грн. Водночас, згідно з розрахунками на 2021 рік, планова економічно обґрунтована собівартість перевезення одного пасажира складає 20,04 грн, а економічно обґрунтований тариф на 2021-й становить 21,05 грн. При цьому на сьогодні дохід від одного пасажира складає 6,38 коп., а перевезення загальнодержавних пільгових категорій не компенсується", – указано у зверненні метрополітенівців.
Співробітники "Київпастрансу" також заявили про необхідність підняти тарифи.
"За розрахунками КП "Київпастранс" планова собівартість перевезення одного пасажира наземними видами транспорту на 2021-й авто- і електротранспортом становить 20,50 грн, міською електричкою – 71,72 грн. Таке масштабне здорожчання не могло не позначитися на вартості перевезення пасажирів. Економічно обґрунтовані тарифи на 2021-й такі: 25,18 грн – на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус) і 78,90 грн – на проїзд міською електричкою. Тобто існуючі тарифи 8,00 грн вичерпали себе і створюють колосальні борги для підприємства", – вважають транспортники.
Підвищення тарифів співробітники підприємств вважають єдиним варіантом, як можна забезпечити стабільну виплату зарплат і оновлення рухомого складу, а значить – безпечні перевезення.
Засідання Київської міської ради на момент публікації новини ще тривало.