У Києві зафіксували 100-метрову чергу на трамвай
25 березня у Святошинському районі Києва на кінцевій зупинці трамвая №3 (станція "Ромена Роллана") розтягнулася черга пасажирів більш ніж на 100 м – від кас вестибюля, розташованого під землею, до початку перону. Про це пише "Обозреватель".
Видання зазначає, що, чекаючи на транспорт, люди практично не дотримувалися безпечної дистанції, хоча більшість із них була в масках. Масковий режим порушувала переважно молодь.
Співробітники "Київпастрансу" на станції повідомили, що пасажирів рахують і пускають на платформу лише дозволену кількість осіб.
"Обозреватель" зазначає, що водії столичних маршруток продовжують порушувати карантинні обмеження, часто автобуси їдуть "напхом".
У Києві, який опинився в "червоній" зоні, з 20 березня місцева влада ввела посилений карантин до 9 квітня. Не працюють ТРЦ і заклади культури; кафе і бари можуть працювати лише навинос, а школи перейшли на дистанційне навчання.
22 березня влада Києва повідомляла, що роботу громадського транспорту у столиці не зупинятимуть. Однак запровадили обмеження – не більше ніж 50% заповненості.
У підсумку виник колапс системи громадського транспорту. Водії не зупиняються на зупинках, утворилися величезні черги, пасажири намагаються блокувати транспорт, який проїжджає повз.
Голова Асоціації перевізників Києва та Київської області Ігор Мойсеєнко сказав у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" 24 березня, що організація має намір просити владу столиці офіційно заборонити роботу маршруток, щоб не збанкрутувати.
Він пояснив, що возити по 11 пасажирів – дуже збитково для перевізників, а за порушення правил карантину правоохоронці складають протоколи по 17 тис. грн штрафу. Окрім того, за словами Мойсеєнка, постійно виникають конфліктні ситуації з пасажирами. Він анонсував підвищення вартості проїзду до 10 грн із 27 березня у приблизно 30–40% київських маршруток.
Мер Києва Віталій Кличко назвав маніпуляцією прохання маршрутників заборонити їм працювати під час посиленого карантину. Він зазначав, що в Києві весь транспорт дотаційний і неприбутковий, а приватні перевізники мають вирішувати на свій розсуд, виїжджати на маршрути чи ні.
Кличко говорив, що 100% тролейбусів, трамваїв і автобусів наразі на маршрутах. Він закликав киян користуватися громадським транспортом лише в разі крайньої потреби.